Tag: pinë

Muriqi arrinë në Kosovë, pinë çaj rusi midis Prizrenit i shoqëruar me gruan dhe djalin e tij

09/11/2020

Vedat Muriqi arrinë në Kosovë, pinë çaj rusi midis Prizrenit. Sulmuesi më i mirë i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, pas një kohë të gjatë ... Read More

A skuqeni dhe ju kur pini alkool? Lexoni këtë

01/10/2019

Ka shumë njerëz që përfundojnë duke u skuqur në fytyrë kur pinë alkool—disave ju ndodh ky fenomen pasi kanë pirë shumë, të tjerët skuqen vetëm ... Read More

Dy vitamina të cilat assesi nuk bën t’i konsumoni bashkë, sepse mund të shkaktojnë sulm në tru apo sulm në zemër

18/07/2019

Kombinimet e caktuara të vitaminave të cilat i pinë miliona njerëz, mund të rrisin rrezikun nga sulmi në tru apo sëmundjet e zemrës, janë rezultatet ... Read More

Pesë mënyra për të lënë cigaren

07/07/2019

Hiqni dorë tani, jo nesërDuhanpirësit që përpiqen të reduktojnë sasinë e cigareve që pinë kanë më pak shanse ta lënë përfundimisht se ata që thjesht ... Read More

Duhani pos mushkërive dëmton edhe sytë

02/07/2019

Miliona njerëz po e vënë veten në rreziqe më të mëdha duke vazhduar të pinë duhan, paralajmërojnë specialistët.Pavarësisht nga lidhja e qartë, vetëm një në ... Read More

Deri në 25 kafe brenda dite nuk ndikojnë negativisht në zemër

04/06/2019

Adhuruesit e kafes të cilët i pinë deri në 25 kafe në ditë tani mund të sigurohen se kjo pije nuk është e dëmshme për ... Read More

Kafeja nuk është e dëmshme nëse nuk pini mbi 6 filxhanë në ditë

14/05/2019

Për të gjithë ata që pinë gjashtë filxhanë kafe në ditë, hulumtimet e reja sugjerojnë se kjo nuk është një ide e mirë. Një studim ... Read More

Qytetarët e Shkupit pinë ujë të pastër dhe të shëndetshëm

22/03/2019

22 Mars 2019 / 13:59 Banorët e Shkupit pinë ujë të pastër dhe të shëndetshëm dhe nuk duhet të brengosen nëse ka mjaftueshëm, me çfarë ... Read More

Një kafene në Tajlandë ofron një eksperiencë unike – mund të luani dhe të bëni fotografi me qentë Husky siberianë (Video)

27/02/2019

Tifozët e qenve Husky siberian në Tajlandë kanë mundësinë që pasi të pinë kafe ose edhe diçka tjetër, të shoqërohen nga diçka që ndoshta ndodh ... Read More

Meshkujt që pinë nga dy kafe në ditë, kanë 42% më pak shanse të vuajnë nga impotenca

14/01/2019

Studimi i ri zbulon se meshkujt që pinë së paku dy gota kafe në ditë, kanë më pak shanse të vuajnë nga humbja e ereksionit ... Read More