Tag: Përveç

Genta Ismajli në zi, humb një person shumë të dashur sot

26/11/2020

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç muzikës, Genta është shumë e përfolur sidomos për jetën private, shkruan ORAinfo. Gentën e ... Read More

Në 6-vjetorin e vdekjes së shokut të ngushtë, Ermal Mamaqi përlot me postimin

17/11/2020

Ermal Mamaqi është padyshim një ndër aktorët më të pëlqyer shqiptarë. Përveç si aktor, Ermali njihet edhe si këngëtar dhe moderator tejet i suksesshëm, përcjell ... Read More

Pleqnari nga Peja: Vjehrrat fajtore që po ndahen çiftet

17/11/2020

Pleqnari nga Peja, Haxhi Rrahman Lajqi ka qenë “msit” në rreth 120 martesa. Përveç kësaj ai ka bërë 93 divorce gjatë vitit të kaluar, ku ... Read More

I dashuri turk i bën dhuratë unazë diamanti, Genta nuk përmbahet në reagimin e saj

17/11/2020

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç muzikës, Genta është shumë e përfolur sidomos për jetën private, shkruan ORAinfo. Këngëtarja ka ... Read More

Plaka nga Hajvalia që “lë” shtatzënë gratë, e që çon nga karroca të paralizuarit

15/11/2020

Në Hajvali, një fshat pak kilometra larg Prishtinës, përveç rezidencës përrallore të biznesmenit dhe zëvendëskryeministrit Behgjet Pacollit, ku po ashtu një kohë tentohej të zhvendosej ... Read More

E la gruan për Fjolla Morinën, flet për herë të parë biznesmeni Fisnik Syla

07/11/2020

Fisnik Syla flet për lidhjen e re. Fjolla Morina tashmë përveç se është bërë e famshme me hitet dhe projektet muzikore, ka marrë edhe gjithë ... Read More

Ronela Hajati shfaqet e ‘frikshme’ për Halloween

01/11/2020

Ronela Hajati është këngëtarja nga Shqipëria shumë e dashur për publikun. Përveç për talentit qe ka në këndim, ajo shquhet edhe për humorin e saj ... Read More

Elvana Gjata rikthehet në rrjetet sociale/ Publikon foto krah familjes dhe jep mesazhin e rëndësishëm

25/10/2020

Këngëtarja Elvana Gjata na ka munguar të gjithëve këto muaj, pasi përveç faktit që nuk ka qenë aktive në muzikë, ajo u shkëput edhe nga ... Read More

Qershitë për parandalimin e nisjes së kancerit

23/10/2020

Jemi në prag të muajit të qershive, frutave shumë të pëlqyera, por përveç shijes ato sjellin edhe jashtëzakonisht shumë vlera ushqyese. Qershitë kanë efekte terapeutike ... Read More

Ç’të bëjmë kur shohim se dikush po mbytet

20/08/2020

Stina e verës përveç gjithë avantazheve vjen edhe me incidente që jo pak herë përfundojnë në tragjedi. Mbytja, është një prej më të rëndave. Mund ... Read More

Rrëfehet komentatorja e parë shqiptare e sportit: Do refuzoja futbollistët që marrin poza para portës dhe puthin më shumë femra sesa tituj

02/08/2020

Nuk sheh kurrë filma, përveç dokumentarëve, dashuron ushqimin e detin dhe s’ka rivalë.Qeqa Krelani është komentatorja e parë shqiptare në historinë e futbollit shqiptar, e ... Read More

Si t’i zhdukim njollat e djersës nga veshjet gjatë verës?

08/07/2020

Përveç gjithë gjërave të bukura, vera është e mbushur me “siklete” të vockla. Siç janë përshembull njollat e djersës në bluzën apo fustanin e ri. ... Read More