Tag: përshëndetur

Anxhela Peristeri bën simbolin e shqiponjës në Eurovizion, mediat serbe: Skandal!

19/05/2021

Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovizion, Anxhela Peristeri ka përshëndetur ndjekësit me simbolin tonë kombëtar, shqiponjën me dy krerë.Ky veprim u cilësua si provokim në ... Read More

Moment prekës: Burri përdor ngrohtësinë e kafes për t’i shkrirë kotelet e ngrira

26/01/2020

Një punëtor kanadez është përshëndetur si hero pasi shpëtoi tri kotele që ishin ngrirë në tokë me një filxhan kafeje. Kendall Diwisch hasi në kafshët ... Read More

Momenti kur tifozi kosovar i Milanit ia puthë dorën Donnarummas

10/08/2019

I pari që i ka përshëndetur nga afër tifozët kosovarë ka qenë portieri, Giggi Donnarumma. Kishte nga ata tifozë fatlum që morën edhe autografe. Madhe, ... Read More

Gold AG i përshëndet fansat nga ky vend

30/04/2019

Gold AG i ka përshëndetur fansat e tij nëpërmjet publikimit të një fotografie. Reperi Arian Agushi dje e ka publikuar projektin e tij më të ... Read More

Cakaj: Tuzi na dha një mësim

04/03/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka përshëndetur fitoren e shqiptarëve në zgjedhjet lokale në Tuz të Malit të Zi. Cakaj tha ... Read More

Pacolli: Mirënjohës OBI-it dhe shteteve anëtare për aprovimin e Rezolutës që bën thirrje për njohje të Kosovës

02/03/2019

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka mirëpritur dhe përshëndetur aprovimin me unanimitet të plotë të Rezolutës ... Read More

Meta: Duartrokas votimin unanim të protokollit për Maqedoninë

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 14:01 Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur votimin unanim të Kuvendit të Shqipërisë për Protokollin e Anëtarësimit të Republikës së ... Read More

Ivanov përshëndet nënshkrimin e Protokollit, por me keqardhje për ndryshimin e emrit

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 18:08 Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka përshëndetur nënshkrimin e Protokollit Qasës për anëtarësimit të vendit në NATO. “Presidenti i Maqedonisë ... Read More

Veseli: Edhe Kosova së shpejti do jetë anëtare e NATO-s

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 15:32 Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. ... Read More

Maqedonia e Veriut në NATO, Haradinaj: Hap i madh për rajonin

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 13:28 Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka përshëndetur nënshkrimin e protokollit të pranimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Përmes një ... Read More

Pacolli mirëpret ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës, e vlerëson hap të rëndësishëm për të gjithë rajonin

25/01/2019

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka mirëpritur dhe përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga Parlamenti i Greqisë, ... Read More

Reina dhe Biglia i thonë lamtumirë Higuainit: Po largohet një mik i madh

22/01/2019

Lojtarët e Milanit, Pepe Reina dhe Lucas Biglia e kanë përshëndetur Gonzalo Higuain, i cili do të kalojë te Chelsea.   Sulmuesi pritet të fluturojë ... Read More