Tag: përpara

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara

14/04/2021

Valdrin Sahiti përkrah Vjosa Osmanit: Ky vend po ecën përpara, vajza ime do ketë shembuj për të ndjekur. Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, e ... Read More

Akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara pas mesnate

27/03/2021

Pas mesnate akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara. Natën midis të shtunës 27 mars dhe të dielës 28 mars, në orën dy ... Read More

Pioli ka një mesazh para ndeshjes kundër Crvena Zvezda

17/02/2021

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka folur sot përpara nisjes për në Beograd ku Milani i tij do të përballet me Crvena Zvezda në Europa ... Read More

Para ndeshjes ndaj Manchester Cityt, Klopp ‘mbush’ me shpresa tifozët e Liverpoolit

05/02/2021

Klopp ‘mbush’ me shpresa tifozët e Liverpoolit përpara ndeshjes ndaj Man City. Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, në një intervistë ka dhënë të rejat më ... Read More

Milan publikon listën kundër Interit, ka plot mungesa

26/01/2021

Publikohet lista kuqezi, sa mungesa për Piolin përpara derbit ndaj Interit. Stefano Pioli ka publikuar listën e skuadrës në funksion të ndeshjes së mbrëmjes së ... Read More

Milani në gjah, synon transferimin e talentit të madh brazilian

23/01/2021

AC Milan i ka vënë sytë tek krijuesi i Porto Otavio përpara afatit kalimtar të verës. Siç raporton TMW, Otavio Edmilson da Silva Monteiro – ... Read More

Arsenali sapo mori një lajm shumë të mirë

15/01/2021

Skuadra e Arsenalit mori një lajm shumë të mirë. Përpara ndeshjes ndaj Neëcastle United, klubi i Arsenalit ka marrë lajme të mira pasi Kieran Tierney ... Read More

Trajneri i Kombëtares Edi Reja: Si i shpëtova infektimit me COVID-19

12/01/2021

Edi Reja ka treguar për një eksperiencë të çuditshme që ka kaluar pak më herët. Përpara grumbullimit me Kombëtaren, si Elseid Hysaj ashtu edhe Etrit ... Read More

A janë të dëmshme patatet me sytha?

06/12/2020

Mund t’ju ketë ndodhur shpesh që pak përpara se të gatuani drekën, keni vënë re që patatet kanë nisur të nxjerrin filiza. Çfarë duhet bërë ... Read More

Tronditet Superliga/ Nesër nis kampionati, një lojtar rezulton pozitiv

02/06/2020

24 orë përpara startit, futbolli shqiptar merr një goditje të fortë. Një rast pozitiv me Covid-19 në Mallakastër, i cili përkon me një futbollist të ... Read More

Bota nën ethet e COVID-19/ Realizohet filmi i parë për Koronavirusin

04/04/2020

Gjatë kohës që koronavirusi nisi të pushtonte titujt kryesor të mediave, por përpara se jeta të bllokohej totalisht, një regjisor i pavarur konceptoi, xhiroi dhe ... Read More

Barcelona propozon shkurtimin e pagës me 70%, lojtarët nuk janë aspak dakort!

25/03/2020

Në këtë periudhë karantine, Barcelona ka provuar për të çuar përpara tratativën për shkurtimin e pagave të lojtarëve, lidhur me pasojat ekonomike të krizës që ... Read More