Tag: përmes

Ekspertët tregojnë a ka lindur e para pula apo veza

05/01/2021

Një ekip kërkimor ndërkombëtar i koordinuar nga studiues australianë ka treguar përmes një eksperimenti me grimca se në fizikën kuantike nuk ka asnjë “para dhe ... Read More

A transmetohet virusi nga kartolinat apo dhuratat e Krishtlindjes?

23/12/2020

01:54 | 23 Dhjetor 2020 A është i mundur infektimi me virusin korona përmes kartolinave apo dhuratave të Krishtlindjes? Nevoja për lajme dhe të reja ... Read More

Lëndimi i Neymarit, deklarohet PSG-ja

14/12/2020

PSG deklarohet për lëndimin e Neymar. Paris-Saint Germain përmes një komunikate të publikuar në uebsajtin e tyre, ka treguar gjendjen e sulmuesit, Neymar. Neymar doli ... Read More

Djalë apo vajzë? Andrra zbulon gjininë e foshnjes

12/12/2020

Përmes rrjeteve sociale, Andrra Destani, bashëshortja e këngëtarit Sinan Hoxha bëri të ditur se është në pritjen e dytë të ëmbël. Ndonëse filimisht çifti e ... Read More

U infektua me koronavirus, Edi Manushi: Ditët e para ishin të qeta, por në ditën e pestë…

24/11/2020

Moderatori Edi Manushi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. I ftuar në emisionin “Ftesë në 5” përmes një lidhje live, moderatori është shprehur se ditët e ... Read More

Meda mjekër duket krejt si vëllai i tij

16/11/2020

Medën pa mjekër do ta ngatërroshit me vëllaun e tij. Këngëtari i njohur Mehdin Përgjeqaj-Meda përmes rrjeteve sociale na ka njoftuar me familjarët e tij, ... Read More

Ish-deputetja habit me deklaratën për Dua Lipën: Çdokush duhet të krenohet me të!

20/10/2020

Rada Trajkoviç, ish-deputetja serbe, përmes një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se çdokush duhet të krenohet me suksesin e Dua Lipës, qoftë shqiptar ... Read More

“Na kujtojnë pasanikë”, Elton Deda reagon ashpër ndaj vendimit për muzikën: Po shkojmë drejt falimentit!

26/09/2020

Elton Deda ka reaguar ashpër përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ndërsa tregon se sa pesimist është bërë për të ardhmen e muzikës, sepse ... Read More

Ndryshimi që pësojnë periodat në të 20-at, 30-at dhe 40-at e femrës

18/09/2020

Një femër mund të kuptojë shumë për shëndetin e saj riprodhues e hormonal përmes periodave e ndonëse nuk është periudha më e lumtur e muajit, ... Read More

Tërheqja e Mavrajt nga Kombëtarja, Duka: Lajme të tilla janë gjithmonë prekëse, jam krenar për djem si Mërgimi

23/08/2020

Armand Duka, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, përmes një postimi në faqen zyrtare, ka reaguar pas vendimit të Mërgim Mavrajt për t’u tërhequr nga ... Read More

Sa e kishin rrogën Enver dhe Nexhmije Hoxha dhe çfarë mund të blije me ato rroga?

18/08/2020

Në kapitalizëm pabarazitë dhe diferencat janë të mëdha, kryesisht kjo pabarazi arrihet përmes sipërmarrjes dhe iniciativës së lirë. Ajo që shqetëson shqiptarët sot 30 vite ... Read More

Facebook prezanton ‘klonin’ e TikTok-ut

05/08/2020

Operacioni i ri u ofron mundësi përdoruesve që të incizojnë dhe modifikojnë materialet e tyre 15-sekondëshe përmes një vargu efektesh. Përdoruesit do të kenë mundësi ... Read More