Tag: përderisa

Milan arrinë marrëveshje me yllin brazilian

21/07/2021

Milan dhe Santos vazhdojnë tënegociojnë për sulmuesin Kaio Jorge, përderisa Rosonerët kanë arritur marrëveshje personale me lojtarin. Edicioni i këtij mëngjesi i La Gazzetta dello ... Read More

Afronës nuk i bën përshtypjes 28 Nëntori, ja si është veshur sot

29/11/2020

Ja si është veshur sot. Përderisa rrjetet sociale janë mbushur kuq e zi, një gjë e tillë nuk ka ndodh të bashkëshortja e Bleros. Afrona ... Read More

Testi 30 sekondësh që tregon a jeni të shëndetshëm

05/11/2019

Rreziku për t’u sëmurë rritet shumë përderisa plakemi dhe sistemi ynë imun bëhet më i dobët, thuhet sipas mjekëve. Përderisa rekomandohet të bëni një kontroll ... Read More

Përfitimet që i merrni nga vaji i ullirit nëse e përdorni në fytyrë

21/09/2019

Përderisa po hymë në sezonat ku duhet të kujdesemi për lëkurën dhe fytyrën tonë në mënyrë që mos të na thahet, të gjithë jemi duke ... Read More

A munden gratë të mbesin shtatzënë, përderisa ato janë shtatzënë? Përgjigja është e frikshme

17/07/2019

Aq e pabesueshme sa duket, gratë mund të mbesin shtatzënë, përderisa ato janë shtatzënë.Mund të ju duket si një fenomen super natyral, diçka që keni ... Read More

Përfundimisht, sa shpesh duhet të pini alkool që të keni përfitime shëndetësore?

08/07/2019

Debati rreth benefiteve shëndetësore të alkoolit është duke vazhduar. Përderisa disa studime thonë se konsumimi i moderuar i alkoolit ndikon në jetëgjatësi, një studim tjetër ... Read More

Konsumimi i ujit në bark të thatë, sekreti për një trup të shëndetshëm

03/07/2019

Femrat japoneze janë të njohura për pamjen e tyre të mirë dhe të shëndetshme. Përderisa gjenetika luan rolin e saj, ekzistojnë edhe disa metoda me ... Read More

Nëse jeni duke përjetuar ankth, këto janë disa aktivitete që do t’iu ndihmojnë

28/06/2019

Përderisa ekzistojnë shumë metoda për të menagjuar ankthin, një ndër to është edhe zgjedhja e disa aktiviteteve, që ju i shijoni dhe të cilat do ... Read More

Përse shkencëtarët janë duke kërkuar për barna në oqean?

18/06/2019

Përderisa hulumtimet mjekësore në gjetjen e mënyrave për përmirësimin e shëndetit janë duke vazhduar, disa shkencëtarë kanë kthyer të gjithë vëmendjen tek oqeani, për arsye ... Read More

Epidemia e fruthit, situata në Kosovë është nën kontroll

03/06/2019

Përderisa vendet e rajoni po ballafaqohen me epideminë e fruthit, Kosova qëndron mirë, kjo falë përqindjes së lartë të vaksinimit. Gjatë pesë muajve të parë ... Read More

Ia grabisin 600 euro nën kërcënimin e armës

15/04/2019

Një grabitje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në Ferizaj.  “Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se përderisa ishte duke punuar në një pompë derivatesh tre të ... Read More

Më shumë se një vit pa njohje, ku po ngec Kosova në këtë fushë?

29/03/2019

Kosova nuk është njohur ndërkombëtarisht nga asnjë shtet për më shumë se një vit, përderisa Serbia po punon vazhdimisht për të siguruar çnjohje të reja. ... Read More