Tag: përballën

Si veprojnë meshkujt dhe femrat pas ndarjes?

18/11/2020

Meshkujt shumë më vështirë e përballojnë ndarjen, ndërsa femrat më lehtë përballen me situatën e tillë. Pas thyerjes emocionale, damat kryesisht bëjnë çdo gjë që ... Read More

Aleanca Botërore e Doktorëve deklarojnë se koronavirusi është grip sezonal, thonë se bartja e maskës është e kotë

31/10/2020

E gjithë globi po vazhdojnë të përballen me pandeminë e koronavirusit. Aleanca Botërore e Doktorëve (ABD) është duke zhvilluar një fushatë kundërshtuese ndaj të gjitha ... Read More

Sot në orën 20:00 Superkupa e Shqipërisë, Tirana dhe Teuta kërkojnë trofeun e parë sezonal

31/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen sot në orën 20:00, ndërsa janë në kërkim të trofeut të parë sezonal. Në “Elbasan Arena”, dy skuadrat do ... Read More

Finalja e Kupës, FSHF befason me kërkesën: Të marrim shembull Francën, tifozët…

01/08/2020

Tirana dhe Teuta do të përballen të dielën për finale e Kupës së Shqipërisë, sfidë kjo e cila është planifikuar në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

Nëse je me Koronavirus dhe del në rrugë, në këtë shtet mund të dënohesh deri në 21 vite burg !

13/03/2020

Shtetasit italianë të konfirmuar si mbartës të koronavirusit të ri mund të përballen me akuza për vrasje nëse ata lëvizin lirshëm nëpër rrugë, pavarësisht se ... Read More

Të jetosh me Hepatit C

07/11/2019

Njerëzit, të cilët janë të diagnostikuar me virusin Hepatis C,  përballen me shumë sfida dhe probleme fizike dhe psikike. Zbulimet e reja në trajtimin e ... Read More

Trajtoni tensionin e ulët të gjakut pa përdorur ilaçe

18/10/2019

Krahas hipertensionit, apo tensionit të lartë të gjakut, shumë njerëz përballen edhe me tensionin e ulët të gjakut. Për të mos përdorur ilaçe, të cilat ... Read More

Vaji i ullirit është kura natyrale për problemet e barkut

30/09/2019

Shumë njerëz përballen me probleme të përditshme me stomakun, duke filluar nga fyrerja, gazrat apo dhimbja e barkut. Këto probleme mund të shfaqen si rezultat ... Read More

Receta që ka “çmendur” të gjithë botën! Shëron gjunjtë dhe rilidh kockat dhe kyçet

02/09/2019

Me kalimin e kohës përfundimisht të gjithë përballen me dhimbje të ndryshme dhe një prej tyre janë edhe problemet me kockat e kyçet.Por ne kemi ... Read More

Një gotë ujë ndihmon kur keni fryerje barku

23/08/2019

Fryrja e barkut është problem me të cilin përballen shumë persona në Britani të Madhe. Megjithëse situata mund të duket e ndërlikuar, ekziston në mënyrë ... Read More

Njerëzit që vuajnë nga insomnia janë më të rrezikuar nga sëmundjet kardiovaskulare

22/08/2019

Njerëzit, të cilët përballen me insomninë gjatë jetës së tyre, janë më të rrezikuar të preken nga sëmundjet kardiovaskulare, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express.Studimi ... Read More

Pagjumësia shton rrezikun për sulm në zemër

19/08/2019

Sipas një hulumtimi, njerëzit që përballen me pagjumësi janë më të rrezikuar nga problemet kardiovaskulare, përfshirë sulmin në zemër.Shkencëtarët kanë zbuluar se njerëzit që gjenetikisht ... Read More