Tag: përballë

Messi sot mund të barazojë rekordin e Peles

21/11/2020

Messi mund të barazojë rekordin e Peles në takimin përballë Atletico Madridit. Lionel Messi mund të barazojë sonte një rekord të madh, tani atë që ... Read More

Shqipëria thyen 3-2 Bjellorusisë dhe prek çerekfinalet e Ligës së Kombeve

18/11/2020

Shqipëria triumfon në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, nuk zhgënjen përballë Bjellorusisë duke siguruar një biletë për në fazën çerekfinale të Ligës së Kombeve. ... Read More

Sllovenia ia ndal në gjysmë gzimin Kosovës

15/11/2020

Barazon Sllovenia Sllovenia ka arritur të barazojë rezultatin përballë Kosovës. Vetëm pesë minuta pasi shënoi Kosova, sllovenët arritën të barazonin rezultatin. Ishte Kurtic realizatori i ... Read More

Dy yjet e Napolit e mundin koronavirusin

25/10/2020

Dy lojtarët e Napolit e mposhtin koronavirusin. Humbja në Europa League përballë AZ Alkmaar, ka prishur disi qetësinë e Gennaro Gattusos, por gjithsesi trajneri i ... Read More

“Do të jetë një ndeshje ferri”/ Mediat serbe jehonë sfidës së Crvena Zvezdën në Tiranë

20/08/2020

Mediat serbe i kanë bërë jehonë fitores së Tiranës në Tbilisi përballë kampionëve gjeorgjiane. Javën tjetër Crvena Zvezda, ekipi legjendar i Beogradit udhëton drejt Tiranës ... Read More

Fero vë në lojë Robert Berishën: Merr 455 euro për 4 koncerte, kur të vi… (Foto)

12/08/2020

Pas deklaratës së këngëtarit Robert Berisha, i cili i vënë përballë zgjedhjeve mes Flori Mumajesit dhe Feros, iu drejtua Eneda Tarifës duke i thënë: “Këtë ... Read More

Evropa ashpërson masat në prag të valës së dytë të koronavirusit

17/07/2020

Përballë rritjes së numrit të rasteve me koronavirusin SARS-CoV-2 dhe kërcënimit të një vale të dytë, autoritetet e disa vendeve të Evropës kanë rritur masat ... Read More

“Ankthi dhe paniku mund të ulë mbrojtjen imunitare”, psikologët: Nuk mund të mohohet situata, por duhet të përballohet

24/02/2020

Përballë një situate si ajo e koronavirusit ekziston rreziku i një frike objektive apo i një ankth të përgjithësuar. ”Por, ky ankth dhe ky panik ... Read More

Getoari dhe Marina së shpejti prindër, ja çfarë deklaroi reperi

12/01/2020

Getoar Selimi ka folur dje përballë kunatës së tij për planet e prindërit. Për vetë Luanën po dhe për gjithë publikun kurioz, reperi është përgjigjur ... Read More

‘El Clasico’ e veçantë: Barcelona ka dominuar gjithmonë Realin kur janë përballur për lidershipin

16/12/2019

17:59 | 12/16/2019 Barcelona dhe Real Madrid do të vihen përballë njëra tjetrës gjatë së mërkurës mbrëma. ‘Blaugrana’ dhe ‘Los Blancos’ do të futen në ... Read More

Chisora i fortë për Price – dorëzohet meçi në raundin e katërt

27/10/2019

23:52 | 10/26/2019 David Price është dorëzuar përballë Dereck Chisora, pas vetëm katër raundëve luftë. Chisora bëri një ndeshje fantastike, për ta afruar Price edhe ... Read More

Papagalli më i madh në tokë, peshon sa një fëmijë

10/08/2019

E megjithatë askush nuk e ka fatin që ta shoh përballë, pasi ai jetoi rreth 20 milion vjet më parë në atë që tani është ... Read More