Tag: penale

I futet hajduti në shtëpi, nuk i vjedhë asgjë përveç se i lëpin këmbët

08/01/2020

Një burrë është në kërkim për kryerjen e veprës penale futje pa leje në shtëpi, në prag të periudhës së Krishtlindjeve. I dyshuari nuk vodhi ... Read More

Një muaj paraburgim për dy zyrtarët korrektues – mundësuan arratisjen e të paraburgosurit nga QKUK

25/05/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm, Dvizioni për çështje Penale, ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë- për caktimin e ... Read More

I dënuar në Shqipëri për mashtrim, ekstradohet kosovari – mediat japin detajet

14/05/2019

Ekstradohet nga Kosova një shtetas i dyshuar për veprat penale “Mashtrimi” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale” . Nga Specialistët e Interpol Tirana u ... Read More

Gjykime në mungesë për krimet e Serbisë në Kosovë

12/05/2019

Shumë persona nga Serbia, të cilët organet e ndjekjes penale në Kosovë i shohin si përgjegjës për krime lufte gjatë periudhës 1998-99, mund të gjykohen ... Read More

Një muaj paraburgim për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje

30/04/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin ... Read More

Zvicra dënon me burg kosovarin, u siguroi njerëzve kredi me dokumente false

20/04/2019

Gjykata Penale e Lucernit ka dënuar dy burra për mashtrim “profesional” dhe për falsifikim dokumentesh, me një dënim me kusht dhe me gjobë. Ata janë ... Read More

MPB me padi penale kundër 42-vjeçarit nga Kumanova

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:04:18+02:00 SPB-Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit R.M. (42) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar ... Read More

Seanca të reja për “Dhunën në komunën Qendër”, “Target-Fortesa” dhe “TNT”

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:27:36+02:00 Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të mbahen seanca të reja për rastet “Dhuna në komunën Qendër”, “Target-Fortesa” dhe “TNT” të Prokurorisë ... Read More

Seanca të reja për rastet “Monstra”, “Trajektorja” dhe “Tarifa”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:21:05+02:00 Në Gjykatën penale sot në Shkup duhet të mbahen seanca të reja për rastet “Monstra”, “Trajektorja” dhe “Tarifa”. Rastin “Monstra”, i cili i ... Read More

Padi penale për 28-vjeçarit nga Gjevgjelia, akuzohet për prodhim dhe shitje të heroinës

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:13:46+02:00 Zyra e jashtme për krim në Gjevgjeli ka ngritur padi penale kundër personit A.SH. (28) nga Gjevgjelia, për shkak të dyshimit për kryerjen ... Read More

Padi penale për 44-vjeçarit nga fashti Çegran, kapet me rreth 3 kg marihuanë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:03:27+02:00 Zyra e jashtme për krim në Gostivarë ka ngritur padi penale kundër personit H.M. (44) nga fshati Çergran i Gostivarit, për shkak të ... Read More

Vrasje, drogë dhe vjedhje – ekstradohen tre “të rrezikshmit” shqiptarë

17/04/2019

Interpol Tirana ka ekstraduar tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale si vrasje, vjedhje dhe kultivim bimësh narkotike. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol ... Read More