Tag: Pejës

Haradinaj për vizitë në shtëpinë e babait të heroit Përparim Krasniqi

27/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka qenë në Vranoc të Pejës, për vizitë në shtëpinë e Xhafer Krasniqit, babait të heroit Përparim Krasniqi dhe axhës ... Read More

Thaçi për masakrën e Lybeniqit: Krimet e tilla nuk harrohen, as nuk vjetrohen

25/05/2019

Presidenti Hashim Thaçi, ka përkujtuar 21 vjetorin e masakrës së fshatit Lybeniq të Pejës, nga forcat policore dhe ushtarake serbe. Thaçi në një postim të ... Read More

21 vite nga masakra e 25 majit në Lybeniq

25/05/2019

Sot bëhen 20 vite kur më 25 maj 1998, forcat serbe hynë në fshatin Lybeniq të Pejës, duke vrarë e masakruan nëntë banorë të Lybeniqit, ... Read More

Tribunali për gjenocidin serb në Kosovë – studentët në marsh për të mbështetur iniciativën e Veselit

23/05/2019

Organizatat Studentore të Universitetit të Prishtinës, Universitetit të Prizrenit, Universitetit të Gjilanit, Universitetit të Pejës, Universitetit të Mitrovicës dhe Universitetit të Gjilanit kanë dalë me ... Read More

Në Spitalin Rajonal të Pejës vdes një i burgosur

22/05/2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 15:40, në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri, me inicialet Gj. P, ... Read More

Kërkohet paraburgim për personin që u prezantua me pasaportë të vëllait binjak

17/05/2019

Prokuroria Themelore e Pejës, ka kërkuar nga Gjykata, caktimin e paraburgimit për të pandehurin K.S., me dyshimin se i njëjtit kishte për të kryer veprën ... Read More

Plagosen dy persona në Pejë, arrestohet i dyshuari

16/05/2019

Policia e Pejës njofton se sot rreth orës 15:25, Policia e Kosovës është njoftuar se në fshatin Treboviq – është njoftuar për të shtëna me ... Read More

Aktakuza ndaj personave të dyshuar për vepra penale në Pejë dhe Prizren

15/05/2019

Prokuroria Themelore e Prizrenit dhe ajo e Pejës, kanë ngritur aktakuza për vepra të ndryshme penale. Sipas raportit 24 orësh të Prokurorisë së Shteti, thuhet ... Read More

Nis ndërtimi i Memorialit të Shkëlzen Haradinajt dhe 183 dëshmorëve të Pejës

12/05/2019

Në qendër të qytetit të Pejës, ka filluar ndërtimi i Memorialit të heroit, Shkelzen Haradinajt dhe 183 heronjve dhe dëshmorëve të komunës së Pejës. Kryetari ... Read More

​Mbyllen katër lokale të natës në Pejë, një person i arrestuar

12/05/2019

Policia e Kosovës mbrëmë në zonën e Pejës ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’, me ç’rast ka mbyllur katër lokale të ... Read More

Vetaksidentohet një veturë në Zahaq të Pejës (Video)

11/05/2019

Një veturë është vet-aksidentuar sot rreth orës 16:00 në fshatin Zahaq të Pejës. Si pasojë, vetura është rrokullisur. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Vetura, ... Read More

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët në Katund të Ri të Pejës

11/05/2019

Sot në fshatin Katund i Ri të Pejës, janë përkujtuar dëshmorët dhe martirët, duke vënë kurora lulesh pranë varrezave të tyre. Për të bërë homazhe ... Read More