Tag: parashikohet

Bëhuni gati, këto temperatura na presin në ditët në vazhdim

13/01/2021

Temperatura të ulëta na presin në ditët në vazhdim. Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. ... Read More

Kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë

26/03/2020

Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll.Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe ... Read More

Parashikimi i motit të Shqipërisë

27/05/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ... Read More

Moti në Shqipëri, i kthjellët me vranësira kalimtare

03/05/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare. Parashikohet mjegullinë lokale në lugina ... Read More

Moti në Shqipëri me kthjellime dhe vranësira

26/04/2019

Moti për të premten në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë e pasdite. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje e ... Read More

Mot me shi edhe në Shqipëri

03/04/2019

Moti në Shqipëri gjatë ditës së sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë ... Read More

Mot i nxehtë, këto janë temperaturat për sot në Shqipëri

22/03/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Mjegull / mjegullinë parashikohet në lugina ... Read More

Mot i nxehtë në Shqipëri

20/03/2019

Moti në Shqipëri ditën e sotme parashikohet i kthjellët. Në mesditë e pasdite do të ketë zhvillim të vranësirave mesatare deri të dendura, kryesisht përgjatë ... Read More

Ngritje temperaturash edhe në Shqipëri

18/03/2019

Moti të hënën në Shqipëri parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh në të gjithë territorin. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohen reshje shiu te izoluara me ... Read More

Moti që do të mbretërojë sot në Shqipëri

17/03/2019

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin e vendit. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të jetë nga kuadrati i ... Read More

Sot mot me shi në Shqipëri

12/03/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikohet reshje shiu që në orët e para të 24 orëshit në Shqipëri. Reshjet me intensitet deri të lartë priten në ... Read More

Parashikimi i motit për ditë e dielë

10/03/2019

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura të përqendruara në pjesën Veriperëndimore dhe qendër të vendit. Vranësirat në këto zona do të ... Read More