Tag: organizuar

Rita Ora ndërmerr një tjetër nismë për t’u ardhur në ndihmë të prekurve me COVID-19

20/08/2020

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora dhe UNICEF kanë organizuar një donacion online, për të mbledhur fonde, me qëllim për t’ju ardhur në ndihmë njerëzve ... Read More

Protestojnë nuset kundër ndalimit të dasmave

10/07/2020

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë të martën, me ç’rast 15 vajza të veshura me fustane nusërie kanë parakaluar rrugëve ... Read More

Shorti i Kupës së Kosovës, ‘gogolat’ vendosin për një super derbi në Suharekë

03/12/2019

13:44 | 12/03/2019 Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është organizuar hedhja e shortit për Kupën e Kosovës. Shorti për rrethin e dytë ... Read More

Instituti ATOMI certifikoi dhe shpërbleu më të suksesshmit e Garës Ndërkombëtare të Matematikës Kangaroo 2019 në Kosovë

25/05/2019

Instituti ATOMI për herë të tretë e ka organizuar Garën Ndërkombëtare të Matematikës Kangaroo në Kosovë, e cila është mbajtur më 23 mars 2019, me ... Read More

Kërkohet ligj për Referendum

22/05/2019

Komisioni për Legjislacion ka organizuar një dëgjim publik për Projektligjin për Referendum, ku u tha se ai është i nevojshëm, për arsye se duhet të ... Read More

Korridori i krimit të organizuar në Ballkan, bënë pjesë edhe Kosova

21/05/2019

Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksionimin e grupeve kriminale që kontrollojnë një korridor, i ... Read More

Dy të arrestuar në protestën e organizuar nga Vetëvendosje në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje qendra në Shqipëri, ka njoftuar se policia ka arrestuar dy protestues në protestën e organizuar kundër ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç ... Read More

Haradinaj: Në Berlin shkova pa kushte, atje më vendosën kushte

08/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në tryezën e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) me temë “Dialogu Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit”, ka thënë ... Read More

Haradinaj, gjeneralit Timothy Orr: Në Kosovë, gjithmonë jeni në shtëpinë tuaj

07/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalës së tij në pritjen lamtumirëse organizuar për Komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjeneralmajor, Timothy Orr, tha se ... Read More

Haradinaj në Pejë: Na ndihmoi Zoti, NATO dhe Amerika

05/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në tubimin përkujtimor të organizuar në Pejë në Ditën e Dëshmorëve ka folur për vitin 1999 atëherë kur Peja ishte e shkatërruar ... Read More

Analistët komentojnë kritikat e presidentit Thaçi ndaj shteteve të QUINT-it

01/05/2019

Dy ditë pas Samitit të Berlinit të organizuar nga kancelarja gjermane Angela Mercel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, në përpjekje për t’u dhënë shtytje proceseve ... Read More

Macron, Kosovës dhe Serbisë: Hiqni dorë nga emocionet gjatë dialogut

29/04/2019

Samiti i Berlinit që po mbahet sot në Berlin është organizuar nga nikoqiri, kancerlarja Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emanuel Macron. Presidenti Macron në ... Read More