Tag: orët

Yllka Gashi në zi, i vdes përsoni më i dashur familjar

21/03/2021

Ka ndërruar jetë babai i aktores së njohur Yllka Gashi. Mbrëmë në orët e vonshme ka ndërruar jetë Hafiz Gashi, babai i aktores së njohur ... Read More

Pas skandalit Tea-Bearti, reagon edhe autorja e “Përputhen”

31/01/2021

Tea, Bearti dhe Andi, autorja e “Përputhen” reagon për herë të parë 24 orët e fundit kanë pasur një kryetemë – trekëndëshin Tea-Andi-Beart. Fansat u ... Read More

Bashkimi i Kevin Durant me James Harden i ka dhënë frytet e veta

18/01/2021

Orët e para të mëngjesit të së dielës është luajtur takimi i NBA mes Brooklyn Nets dhe Orlando Magic. Në këtë ndeshje është parë me ... Read More

“Çfarë po të ndodh, si vritet një fëmijë nëne?”, Klea Huta reagon për vrasjen e 25-vjeçarit: Jam e tmerruar, drejtësia të bëjë detyrën

09/12/2020

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha në orët e para të ditës së djeshme nga uniformat blu të kryeqytetit ka bërë që shumë personazhe publikë të ... Read More

Misteri i “hënës blu”! A e shkaktoi ajo tërmetin në Turqi?

02/11/2020

17:36 | 1 Nëntor 2020 Orët e fundit po qarkullojnë shumë teori konspirative në Turqi pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin, duke shkaktuar deri ... Read More

Regjistrohen 119 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë në Kosovë

28/08/2020

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë njofton se këto 24 orët e fundit është shënuar 1 viktimë nga COVID-19 si dhe 119 raste të reja. ... Read More

Kush është kosovari që depërtoi me markën e vet në tregun botëror të orëve?

01/06/2020

Djaloshi i ri orëndreqës nga Gjeneva, Rexhep Rexhepi, ekspozon orët e tij në objekte luksoze të kryeqyteteve në mbarë botën. Albinfo ishte në sipërmarrjen e ... Read More

“Një pjesë e historisë u bë copash”/ Armina Mevlani e revoltuar: Imazhin tim nuk e kam lidhur kurrë me politikën, më kanë sulmuar pa të drejtë

18/05/2020

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar që nisi në orët e para të mëngjesit ditën e diele, kanë qënë të shumtë personazhet e njohur që kanë ... Read More

Rikthehet sot ora verore, 10 gjërat që na kujtojnë çfarë kishim harruar

29/03/2020

Orët e para të kësaj të diele kanë rikthyer orë verore. Në orën 02.00 të mëngjesit akrepat lëvizën 60 minuta para dhe kështu do të ... Read More

Çaji që ju ndihmon të flini të qetë

29/11/2019

Çaj me banane e kanellëTë privohesh nga orët e gjumit mund të jetë një ndër gjërat më shqetësuese për një njeri. Netët e fundit, të ... Read More

Xheiska dhe Adrola nisin iniciativë për mbledhjen e fondeve për të prekurit nga tërmeti

26/11/2019

Tërmeti prej 6.4 shkallë të rihterit, ka goditur Shqipërinë në orët e para të ditës së sotme, lëkundje të cilat morën jetën e disa personave, ... Read More

Si të kuroni sytë e thatë

24/11/2019

Kjo do të thotë se duhet të kujdesemi mirë për sytë. Mirëpo lodhja, orët e gjata para ekranit, ndotja dhe sëmundje të ndryshme mund të ... Read More