Tag: online

Dua Lipa mban koncert në Serbi!

11/11/2020

Dua Lipa pritet të mbaj koncert online për adhururesit e saj në Serbi. Ajo paralajmëroi në llogarinë e saj në Instagram se “Studio 2054” është ... Read More

Ndodh edhe kjo, kosovari e qet në shitje helikopterin

22/10/2020

Në faqet për blerje online, një kosovar sot ka vënë në shitje një helikopter. Këto faqe shpesh herë dinë të kenë edhe postime argëtuese. Por ... Read More

Rita Ora ndërmerr një tjetër nismë për t’u ardhur në ndihmë të prekurve me COVID-19

20/08/2020

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora dhe UNICEF kanë organizuar një donacion online, për të mbledhur fonde, me qëllim për t’ju ardhur në ndihmë njerëzve ... Read More

Kate e William, vizitë e papritur në spital

06/07/2020

Pas angazhimeve dhe videokonferencave online për shkak të pandemisë së Covid-19, Kate dhe William kthehen në terren.Me rastin e 72-vjetorit të përvjetorit të Qëndrës kombëtare ... Read More

Ky është 7-vjecari kosovar i cili botoi një libër gjatë pandemisë

28/06/2020

Tash e sa kohë fëmijët kanë mbajtë mësimin online për shkak të pandemisë. Përveç për të vegjëlit, kjo periudhë ka qenë shumë e vështirë edhe ... Read More

Armina Mevlani shtatzanë? Reagon blogerja

28/05/2020

Një foto e ditës së djeshme e Armina Mevlanit ka ngritur mjaft hipoteza onlinë për një shtatzani të sajën. Në Instagram ajo u shfaq me ... Read More

“5 mijë euro për një natë”/ Kejvina Kthella sqaron bisedat e publikuara: Program keqdashës, nuk bëj pazare as shitje-blerje

22/05/2020

Pak ditë më parë qarkulluan online disa foto të disa bisedave, ku mendohej se ishte Kejvina Kthella dhe një mashkull që i ofronte 5 mijë ... Read More

PS5 shumëfish më i shpejtë se pararendësi, inkuadrohet funksioni 3D

21/05/2019

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e konzolës PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve “dramatike” në performancat ... Read More

KMSHK diskuton për Kodin e Mediave si nevojë për ndryshimin dhe plotësimin e tij

15/04/2019

Duke marrë parasysh zhvillimet e fundit teknologjike, sidomos në fushën e mediave online, shpeshherë është diskutuar për nevojën e ndryshimit dhe plotësimit të Kodit të ... Read More

E dashuruar në bosin italian? Rike Roçi e thotë të vërtetën

08/04/2019

Rike Roçi e ka dhënë më në fund përgjigjen e saj lidhur me 'dashurinë'. Para pak ditësh në mediat online qarkulloi një foto e Rike ... Read More

Diploma shitet për 100 euro, “pedagogët” e ofrojnë “online” për “dembelët”

18/02/2019

Biznesi fitimprurës i shitjes së temave të diplomës “online” vijon edhe pas revoltës studentore për përmirësimin e cilësisë së arsimit në Shqipëri. Në mungesë të ... Read More

Ngjyra e deputetit Paloka për Edi Ramën në faqet e gazetave evropiane

15/02/2019

Francezja “Le parisien” dhe gjermania “Bild” në faqet e tyre online i kanë kushtuar disa rreshta ngjarjes së të enjtes në Kuvendin e Shqipërisë, ku ... Read More