Tag: numrin

Reduktimi i 300 kalorive në ditë përmirëson një sërë treguesish shëndetësor

16/01/2020

Reduktimi i konsumimit ditor të kalorive me rreth 300 mund të përmirësojë numrin e një sërë treguesish shëndetësor, sipas një studimi të publikuar nga “Diabeti ... Read More

Natë historike për Taylor Swift

25/11/2019

Këngëtarja ishte dje triumfuese në plot gjashtë çmime duke ngritur numrin total në 29 dhe kështu duke kaluar legjendën e pop-muzikës Michael Jackson. Asaj ju ... Read More

10 gjëra që mjekët nuk këshillojnë të vishni në aeroplan

23/10/2019

Në vitin 2019, rekordi botëror mund të jetë caktuar për numrin e udhëtarëve që zgjodhën një aeroplan si mjetin e tyre të transportit Që nga ... Read More

Çeki – Kosovë, njoftim i rëndësishëm për biletat e ndeshjes

16/10/2019

10:42 | 10/16/2019 Federata e Futbollit të Çekisë ka bërë të ditur numrin e saktë të biletave që janë ndarë për tifozët nga Kosovës në ... Read More

Lajm i mirë për njerëzimin: Zbulohet pilula që ndal infarktin…dhe ka kosto minimale

24/08/2019

Një pilulë në ditë që mban katër ilaçe, mund të reduktojë numrin e atakeve kardiake dhe infarkteve me një të tretën e mundësisëPolypill, mban aspirin ... Read More

Ja pse Instagram po fsheh numrin e pëlqimeve, në vende të caktuara

19/07/2019

Gjigandi për ndarjen e fotografive, Instagram, ka filluar të fsheh numrin e pëlqimeve në foto dhe video të ndara nga përdoruesit, në vende të përzgjedhura. ... Read More

Zëvendësministri Ramadani: Numri i madh i aplikantëve në FSK, tregon atdhedashurinë e të rinjve ndaj Kosovës (Video)

19/04/2019

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, është shprehur i kënaqur me numrin e madh të aplikantëve që kanë qenë të interesuar për t’u bërë pjesë e ... Read More

KQZ vendos për ndarjen e mjeteve për fushatën zgjedhore në katër komunat veriore

12/04/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur, ka diskutuar për numrin e votuesve në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në katër komunat ... Read More

EPIK: Kosova me rënien më të madhe në rajon të azilkërkuesve në vendet e BE-së

07/04/2019

Në lidhje me numrin e kërkesave të azilit në Bashkimin Evropian (BE), sipas studimit të Institutit EPIK nga të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, Kosova ... Read More

Salah vendos rekord të ri te Liverpool

06/04/2019

Mohamed Salah ka vendosur rekord te Liverpool, duke arritur numrin e 50 golave pas vetëm 69 paraqitje në Premierligë. Liverpool mori një fitore shumë të ... Read More

Tottenhami e kërkon portierin e Shqipërisë, i cili refuzoi Liverpoolin gjatë verës

24/03/2019

Tottenham është në kërkim të një portier dhe synon ta sjellë në Londër numrin një të Lazios dhe gardianin e Shqipërisë, Thomas Strakoshën, i cili ... Read More

MPJ: Brenda dy viteve do t’i shtojmë 10 misione diplomatike

22/02/2019

Kosova brenda këtij viti do të rris numrin e misioneve diplomatike në shtete të ndryshme. Ministria e Punëve të Jashtme, ditë më parë njoftoj se ... Read More