Tag: normale

Këto ushqime mund të zhduken në të ardhmen për shkak të ndryshimeve klimatike

16/11/2021

01:52 | 16 Nëntor 2021 Edhe në rrethana normale, është e lehtë të marrim si të mirëqenë vaktet dhe ushqimet tona të preferuara, por shumë ... Read More

Festë në Paris, Messi zhvillon stërvitje normale me PSG-në

26/09/2021

Sulmuesi Lionel Messi ishte në gjendje të bëjë stërvitje normale me lojtarët e PSG-së para ndeshjes së radhës. Ky është lajm i mirë për klubin ... Read More

Çka po ndodh? Pse po heshtin futbollistët e Barcelonës për largimin e Leo Messit?

06/08/2021

Në kushte normale, tani rrjetet sociale do të përmbyteshin me mesazhe lamtumire dhe homazhe nga të gjitha llojet nga futbollistët e Barcelonës për Leo Messin, ... Read More

A keni vënë re se fëmijët shpeshherë shkruajnë shkronjat mbrapsht? Kjo është arsyeja pse

29/03/2021

Ndryshe quhet shkrim i pasqyruar dhe është shumë normale për fëmijët që mësohen të shkruajnë për herë të parë. Shumë fëmijë në fillimet e mësimit ... Read More

A keni vënë re se fëmijët shpeshherë shkruajnë shkronjat mbrapsht? Kjo është arsyeja ps

29/03/2021

Ndryshe quhet shkrim i pasqyruar dhe është shumë normale për fëmijët që mësohen të shkruajnë për herë të parë. Shumë fëmijë në fillimet e mësimit ... Read More

Andrea Pirlo thotë se spekulimet për Cristiano Ronaldon janë normale

13/03/2021

Pirlo ka thënë se spekulimet për Ronaldon janë normale. Cristiano Ronaldo është një nga ata që e kanë vuajtur më shumë eliminimin e Juventusit nga ... Read More

Alberije Hadërgjonaj zbulon se si e tradhtoi ish-bashkëshorti

22/02/2021

Alberije Hadërgjonaj rrëfen se si e tradhtoi ish-bashkëshorti: Kishte para, ishte normale të tundohej nga vajzat e bukura. Alberije Hadërgjonaj është ndër këngëtaret shqiptare që ... Read More

Si do të jetë karriera dhe paraja për vitin 2021 për të gjitha shenjat e horoskopit

16/02/2021

Vitin që lam pas është normale të pyesim se cilat do të jenë efektet e kalimeve astrologjike në jetën tonë. Dhe kur bëhet fjalë për ... Read More

Ja çfarë ndodh me njerëzit që mas-turbohen shpesh…

23/11/2020

Ma.sturbimi është një prej gjërave më normale në botë dhe është e kotë që të shtiremi se nuk e bëjmë. Por ekziston një “manual udhëzimesh” ... Read More

Receta e vetme që parandalon rënien e flokëve

30/06/2020

Të të bien flokët është diçka normale që prek çdokënd në faza të caktuara të jetës. Regjimi ushqimor i varfër, përdorimi i produkteve të pakontrolluara ... Read More

Ineteresante se si këta fëmijë janë bërë identik si prindërit e tyre

11/06/2020

Është normale që fëmija t’i ngjajë prindit. Madje sapo një fëmijë lind, nisin “deb.atet” se tiparet e kujt ka marrë më shumë, të mamit apo ... Read More

Roli i hekurit në infeksionet e mykut, kujdesi që ju duhet

21/05/2020

Myku, në rrethana normale, konsiderohet si pjesë normale e florës bakteriale në organizmin e njeriut. Megjithatë, në rrethana të caktuara, ai mund t’i çelë rrugën ... Read More