Tag: Nismës

Zeka: Shumë kisha pas qejf me pa Kadri Veselin në burg dhe të poshtëruar

22/05/2019

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka reaguar pas lajmit në medie, për fajde ku përmendet edhe emri i Kadri Veselit. Përmes një shkrimi në ... Read More

Sherifi: Reagimi i shoqërisë civile për fotografinë e publikuar nga Flora Brovina dëshmon pjekuri

21/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi e quajti si fatkeqësi të madhe fotografinë e publikuar nga Flora Brovina, e cila sipas saj ... Read More

Zeka i del në mbrojtje Flora Brovinës, e quan gënjeshtar Avdullah Hotin

20/05/2019

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, i ka dalë në mbrojtje deputetes së PDK-së Flora Brovina për publikimin e fotografisë, për të cilën pretendonte se ... Read More

Zeka: Kosova ka pasur nevojë për një amabsador si Kosnett

18/05/2019

Deputeti Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se Kosova ka pasur nevojë për një ambasador, sikur ky i SHBA-ve, Philip Kosnett. Zeka, në një postim në ... Read More

Limaj: Komandant Bardhi, shembulli më i mirë se si i dilet zot vendit

14/05/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar komandantin e brigadës 162 “Agim Bajrami”, Qamil Ilazin i njohur si komandant Bardhi. Limaj ka thënë se ... Read More

Limaj kujton Ilir Konushevcin dhe Hazir Malajn në 21-vjetorin e rënies

09/05/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e rënies se Ilir Konushevcit dhe dr. Hazir Malajt. Limaj në një status në llogarinë e ... Read More

Zeka i quan gënjeshtra deklaratat e Fisnik Ismailit rreth fotografisë së shkrepur gjatë Betejës së Koshares

24/04/2019

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, i është kundërpërgjigjur deputetit të Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismailit, lidhur me akuzat se Zeka e ka fotografuar atë pa ... Read More

Djegia e katedrales ‘Notre Dame’, PSG me një gjest të madh

16/04/2019

Skuadra e PSG-së i është bashkuar nismës së shumë organizatave dhe personave të ndryshëm për të ndihmuar në rindërtimin e ‘Notre Dame’, katedralja që pësoi ... Read More

Limaj thotë se ka përmbushur 70 për qind të premtimit për punësim

14/04/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj kishte premtuar se në qeverisje qendrore e lokale çdo familje në Kosovë do ta ketë ... Read More

Limaj: Kosova nuk duhet të humbasë orientimin e saj

11/04/2019

Kryetari i Nismës, Fatmi Limaj, nga Prizreni ku u shënua 5-vjetori i degës së kësaj partie, deklaroi se Kosova po kalon në momente kritike dhe ... Read More

Limaj përkujton heroin e kombit, Agim Ramadani

11/04/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së heroit të Kombit, Agim Ramadani. Limaj ka shkruar në llogarinë e tij në ... Read More

Limaj: Kushtetuta është sfiduar disa herë edhe nga vetë udhëheqësit e institucioneve

09/04/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sot bëhen 11 vjet kur Kosova miratoi aktin më të lartë juridik të vendit, Kushtetutën, e ... Read More