Tag: ngjarjet

Qëndrojuni sa më larg këtyre vjehrrave , ja 8 tiparet e tyre

10/05/2021

Shpesh marrëdhënia mes nuses dhe vjehrrës nuk është e rrethuar nga ngjarjet pozitive apo dashuria, ndonjëherë kjo marrëdhënie është problematike dhe kjo gjë është e ... Read More

Disiplina/ Dënohet 10 ndeshje zyrtari i Laçit për sulmin ndaj arbitrit, e pëson Apolonia

13/01/2021

Komisioni i Disiplinës, është mbledhur ditën e sotme dhe ka dhënë vendimet në lidhje me ngjarjet në futboll për fundjavën që lamë pas. Është pezulluar ... Read More

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020

01/01/2021

Ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit 2020. Viti 2020 ishte sfidues për të gjithë botën, sporti në përgjithësi ishte njëra nga sferat më të ... Read More

Gjejeni se çfarë nuk shkon në këtë foto…

10/06/2020

Të jesh vëzhgues do të thotë të shikosh gjithçka rreth teje (njerëzit, situatar, ngjarjet, etj.) e më pas të mendosh në mënyrë kritike për ato ... Read More

Kosova nuk i arriti rezultatet e pritura në basketboll gjatë 2019

02/01/2020

Një nga ngjarjet kryesore ishte zhvillimi i Kampionatit Evropian, Divizioni B për femra U20 në Prishtinë. Organizimi ishte në nivel të jashtëzakonshëm dhe për këtë ... Read More

Ngjarjet e vitit 2019 në basketbollin kosovar

01/01/2020

Një nga ngjarjet kryesore ishte zhvillimi i Kampionatit Evropian, Divizioni B për Femra U20 në Prishtinë. Organizimi ishte në nivel të jashtëzakonshëm dhe për këtë ... Read More

Përpjekjet që të largohemi nga dhimbja mund të na shkaktojnë më shumë dhimbje

06/05/2019

Janë mendimet tona dhe interpretimi që ne i bëjmë ngjarjeve që na lëndojnë, dhejo patjetër ngjarjet që përjetojmë Shkruan : Latif Hoxha – Specialist i Psikologjisë Klinike dhe Psikoterapisë ... Read More

Mustafa i tronditur nga vrasja e trefishtë në Prishtinë dhe shembja e Hotel “Adriatikut”

22/04/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar për ngjarjet e sotme, rastin e vrasjes së trefishtë në Prishtinë dhe shembjen e Hotel ... Read More

Dhuna në Kuvend, heshtje për faljen e të dënuarve

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:54:29+02:00 Dejan Davidovski, i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit, u arrestua në Suedi më 7 prill. Ai është aktualisht në paraburgim në ... Read More

Mbi 400 mijë shqiptar të Kosovës ishin dëbuar në Maqedoni

10/04/2019

Ngjarjet e Bllacës në vitin 1999 kishin vërshuar gjithë botën. Mediat botërore pandërprerë kanë raportuar mbi vuajtjet e shqiptarëve të cilët me ditë të tëra ... Read More

“27 prilli”, kërkesat për falje mbërrijnë tek Ivanovi

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T19:09:03+02:00 Disa nga të dënuarit për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend më 27 prill kërkojnë që presidenti në largim Gjorge Ivanov t’i falë ata. ... Read More

Nuk është martuar Ema Uka

20/03/2019

Një fotografi e publikuar në rrjetin social Instagram, ka bërë që të aludohet mbi ngjarjet e fundit në jetën e saj private. Bëhet fjalë për ... Read More