Tag: Nëntorit

Kush feston ditëlindjen në të njëjtën ditë me Pavarësinë e Shqipërisë

28/11/2020

Ja kush feston ditëlindjen sot. Festa e 28 nëntorit sjell ndërmend jo vetëm Pavarësinë e Shqipërisë, por edhe emrat e personazheve të njohur që shënon ... Read More

Rita e bën një veprim të papritur për 28 Nëntor

28/11/2020

Rita Ora uron festën e 28 Nëntorit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express ... Read More

Evi Reçi kujton të afërmit që humbën jetën nga tërmeti: Më mungoni shumë

26/11/2020

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019. Evi publikoi në ‘Instastory’ një foto ... Read More

E pranon Challandes: Kohëra të vështira për Kosovën

10/11/2020

Ndeshjet e nëntorit e gjejnë Kosovën me shumë mungesa të lojtarëve kyç në formacionin startues. Bernard Challandes thotë se ndeshjet e nëntorit po vijnë në ... Read More

Romangioli mungon në ndeshjet e nëntorit me Italinë, lëndimet për të nuk kanë të ndalur

09/11/2020

Lëndimet për Romagnolin nuk kanë të ndalur, mungon në ndeshjet e nëntorit me Italinë. Mbrojtësi i AC Milanit, Alessio Romagnoli ka pësuar lëndim në kofshë ... Read More

Lajm i keq për Kosovën, Vedat Muriqi mungon edhe në ndeshjet e nëntorit

08/11/2020

Vedat Muriqi mungon edhe në ndeshjet e nëntorit. Kombëtarja e Kosovës rrezikon të mbetet pa lojtarët kryesor për ndeshjet e nëntorit. Kosova në muajin nëntor ... Read More

Gazeta e madhe zvicerane: Kosova na vodhi Betimin!

03/11/2020

Kosova e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e nëntorit. Bernard Challandes ka ftuar për herë të parë yllin e St Gallen, ... Read More

Trajneri i Kosovës fton Bernard Berishën për tri ndeshjet e nëntorit

03/11/2020

Challandes fton Bernard Berishën për tri ndeshjet e nëntorit. Duket se inati i selektorit Bernard Challandes me Bernard Berishën ka marrë fund. Kësisoj, ylli i ... Read More

Manifestime për Ditën e Flamurit

28/11/2018

28 Nëntor 2018 / 15:45 Me rastin e 28 Nëntorit, ditës së flamurit shqiptar dhe  pavarësisë së Shqipërisë sot në Shkup u organizua Akademi Solemne, ... Read More

Ivanov: Gjuha shqipe është një pjesë e rëndësishme e shoqërisë maqedonase

22/11/2018

22 Nëntor 2018 / 13:04 Presidenti Gjorge Ivanov, me rastin e 22 nëntorit – Ditës së Alfabetit shqiptar, përgëzoi komunitetin shqiptar në Maqedoni. Krijimi i ... Read More