Tag: nëntë

Mumgesa të mëdha në formacionin e Kosovës ndaj Sllovenisë

15/11/2020

Kosova me nëntë mungesa të mëdha në ndeshjen ndaj Sllovenisë. Përfaqësuesja e Kosovës do të duhet të përballet me Slloveninë pa shumë lojtarë të rëndësishëm, ... Read More

RENDITJA E FIFA-s / Shqipëria nuk ndryshon pozicion, Kosova zbret një shkallë

17/09/2020

Dy ndeshjet e para në Ligën e Kombeve, ku Shqipëria zbriti në fushë pas nëntë muajsh pritje, nuk kanë ndikuar në renditjen e përgjithshme të ... Read More

50 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë futen në vetizolim, ndryshon orari i QMF-ve

30/06/2020

Në nëntë ka shkuar numri i punëtorëve shëndetësorë të Prishtinës që janë infektuar me virusin COVID-19. Prej tyre, shtatë janë infermierë, një mjek dhe një ... Read More

+52 raste të reja me koronavirus, shërohen 39 të tjerë

23/06/2020

TRIDHJETË E NËNTË TË SHËRUAR DHE PESËDHJETË E DY RASTE ME COVID-19! Sot më 23 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me ... Read More

Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2019

22/12/2019

Në listën e nëntë të fjalëkalimeve më të këqija (“Worst Passwords”), kompania e cila merret me administrimin e fjalëkalimeve, SplashData, ka analizuar mbi pesë milionë ... Read More

Nëse flini mbi nëntë orë, rritet rreziku nga paraliza

12/12/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar se më shumë se nëntë orë gjumë gjatë natës dhe 90 minuta dremitje gjatë ditës rrit rrezikun nga paraliza.Rezultatet e këtij studimi ... Read More

Nëntë orë gjumë janë të dëmshme njësoj sikur pesë

27/05/2019

Të bërit nëntë orë gjumë në një natë, mund të jetë e dëmshme për kujtesën tuaj sikurse të flini pesë orë. Dihet mirë se njerëzit ... Read More

Ja kush ishte 47 vjeçari që u vra mbrëmë së bashku me djalin e tij (FOTO)

22/04/2019

S A 2019-04-22T12:31:25+02:00 47 vjeçari Elham Saallahu dhe djali i tij nëntë vjeçar nga fshati Opajë i komunës së Likovës, janë gjetur të vrarë me ... Read More

ASHMAA publikoi raportin e parë për fushatën

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T19:22:32+02:00 Në nëntë ditët e para të fushatës, mediat kombëtare më shumë janë koncentruar në aktivitetet e kandidatëve presidencialë, ndërsa disa prej tyre në ... Read More

Dy persona rëndë të lënduar, 24 fatkeqësi komunikacioni gjatë fundjavës në Shkup

15/04/2019

S A 2019-04-15T09:43:38+02:00 Një shofer dhe një bashkudhëtar janë lënduar rëndë, ndërsa nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta në 11 nga gjithsej 24 fatkeqësi ... Read More

Shtatë persona të lënduar, nëntë aksidente në 24 orët e fundit në Shkup

11/04/2019

S A 2019-04-11T09:35:15+02:00 Shtatë persona janë lënduar më lehtë në katër nga gjithsej nëntë aksidente të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e ... Read More

Njëmbëdhjetë të lënduar në disa aksidente në Shkup

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T10:08:25+02:00 Njëmbëdhjetë persona kanë marrë lëndime të lehta në pesë nga gjithsej nëntë aksidente që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të kaluara në rajonin ... Read More