Tag: ndryshojë

Manchester United në aksion, nis kontaktet me yllin e Milanit

27/11/2020

Hakan Calhanoglu mund të ndryshojë ekip qysh në janar. Sipas Tuttosport, Manchester United tashmë kanë kontaktuar agjentin e Hakan Calhanoglu për të diskutuar për një ... Read More

Donnarumma po kërkohet nga gjiganti i futbollit evropian

29/10/2020

Gjiganti i futbollit evropian kërkon transferimin e Donnarumma. Gianluigi Donnarumma mund të ndryshojë skuadër në vitin e ardhshëm. Sipas ‘Corriere Della Sera’, Paris Saint Germain ... Read More

Nga “Miss Shqipëria 2020”, te pasarelat botërore, Françeska Rustemi: Ju tregoj lidhjen time me Oriola Marashin

28/07/2020

E bukura do të ndryshojë botën”, kështu ka shkruar Dostojevski. Françeska Rustemi është zgjedhur si shoqëruesja e parë e misit në kompeticionin e bukurisë “Miss ... Read More

Gjërat që iu ndodhin çifteve që rrinë shumë bashkë

14/06/2020

Të jesh me dikë për një kohë të gjatë mund t’ju ndryshojë juve. Marrëdhëniet shumë të afërta mund të krijojnë një aspekt të ndryshëm të ... Read More

A e dini se çfarë i bën një copë picë organizmit tuaj

11/09/2019

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu. Nutricionistët prej kohësh e kanë klasifikuar si ushqim ... Read More

Edhe WhatsApp pa internet

07/08/2019

WhatsApp po përgatitet të ndryshojë me dy risi të vogla, por të rëndësishme. E para është një sistem që lejon përdorimin e bisedës pa lidhje ... Read More

Stoli, prekja me dorë dhe muri mbrojtës: UEFA bën ndryshime të mëdha në garat evropiane

22/05/2019

21:49 | 05/22/2019 UEFA ka vendosur të ndryshojë rregullat e lojës për sezonin e ardhshëm në kompeticionet evropiane dhe një nga ato do ta shohim ... Read More

FFK po e ndryshon dizjanin e fanellave të Kosovës

08/04/2019

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) po mendon që ta ndryshojë dizajnin e fanellave të Përfaqësueses. Federata e Futbollit të Kosovës kishte planifikuar që ta ... Read More

Pendarovski: Pakti i Prespës nuk ndryshohet

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T14:50:41+02:00 Marrëveshja e Prespës mban nënshkrimin e Kombeve të Bashkuara dhe ajo vështirë mund të ndryshojë. Kështu ka deklaruar para qytetarëve të Komunës së ... Read More

Liga e “Rikthimit” të Kampionëve – sezoni i çmendur, vetëm deri tani katër rikthime

13/03/2019

Liga e Kampionëve mund të ndryshojë lirisht emrin apo formatin e garës dhe lirisht të quhet “Liga e Rikthimit të Kampionve”. Kjo së paku mund ... Read More

Festa e gruas, “8 Marsi” në burgun e Idrizovës

08/03/2019

8 Mars 2019 / 15:30 “Edhe bota të ndryshojë ose të rrënohet, një grua gjithmonë mbetet në zemër. Gëzuar 8 Marsin, nënë”. Ky mbishkrim i ... Read More

Shtatë rregullat e reja të futbollit: Prej lojtarëve e trajnerëve deri tek gjyqtarët

05/03/2019

Kongresi i Bordit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB), organi i vetëm i FIFA-s që mund të ndryshojë rregullat e lojës së futbollit, ka propozuar grupin e ... Read More