Tag: ndeshjes

Jurgen Klopp flet për takimin me Milanin

14/09/2021

Kloppi respekton Milanin para ndeshjes Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka respektuar në maksimum skuadrën e Milanit para ndeshjes. Trajneri gjerman ka pasur vetëm fjalë ... Read More

Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

12/09/2021

Real Madrid po merret me çështje lëndimesh para ndeshjes me Celta Vigo. Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë në ... Read More

PSG do të jetë pa dy yjet kryesore të skuadrës ndaj Clermontit

10/09/2021

Në prag të ndeshjes së vlefshme për xhiron e pestë të Ligue 1, trajneri i PSG-së, argjentinasi Mauricio Pochettino, bëri një analizë të situatës se ... Read More

Nga debutimi i Bajramit te lënia në stol e Brojës, Salihi flet para sfidës me Hungarinë: Trajneri mendon se kjo është skema më e mirë…

05/09/2021

Hamdi Salihi, zv.trajneri i Kombëtares, foli para ndeshjes me Hungarinë, ku në një prononcim të shkurtër, analizoi zgjedhjet e trajnerit Reja si dhe aktivizimin e ... Read More

Bersant Celina mungoi në stërvitjen e fundit për ndeshjen ndaj Greqisë

04/09/2021

Kosova zhvilloi sonte stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme kundër Greqisë, që do të luhet në Fadil Vokrri. Në stërvitjen e fundit pra kësaj ... Read More

“Nuk ka mbaruar”, McGregor tmerrohet nga humbja e meçit teksa shanë Poirierin

11/07/2021

Në një fund të papritur të ndeshjes së tyre të tretë, Dustin Poirier mundi Conor McGregor me një nokaut teknik në raundin e parë në ... Read More

Angli – Danimarkë, s’ka fitues në 90 minuta, finalisti vendoset në kohën shtesë

07/07/2021

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Euro 2020 në mes të Anglisë dhe Danimarkës. Pas 90 minutash, rezultati është i ... Read More

Me paterica në duar, Spinacola përcillet mes lotësh nga kampi i “axurrëve”

03/07/2021

U dëmtua gjatë ndeshjes kundër Belgjikës dhe me lot në sy u largua me barrelë nga fusha, por mbrojtësi i Italisë, Leonardo Spinazzola, nuk i ... Read More

Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

21/06/2021

Federico Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes Itali – Uells. Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0. Italianët dominuan në të ... Read More

Ndeshja me Austrinë, futbollistët shqiptarë të Maqedonisë Veriore nuk e kënduan himnin

13/06/2021

Futbollistët shqiptarë të Maqedonisë Veriore nuk e kënduan himnin para ndeshjes me Austrinë. Ka nisur ndeshja ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë Veriore, që po zhvillohet në ... Read More

Përfundon ndeshja Gjermani – Danimarkë, rezultati është ky

02/06/2021

Statistikat e ndeshjes. Gjermania ka regjistruar barazim prej 1-1 në ndeshjen miqësore të zhvilluar kundër Danimarkës në Tivoli Stadion Neu. Gjysma e parë nuk prodhoi ... Read More

Fat në fatkeqësi për Chelsean – Cityt i mungon ylli i madh në finalen e Ligës së Kampionëve

29/05/2021

Chelsea ka marrë një lajm shumë të moirë përpara ndeshjes së tyre në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt. Londinezët përplasen me Cityn ... Read More