Tag: NASAs

Sot nis fluturimi i parë rreth orbitës së Tokës, ja sa turistë do të jenë në bord

15/09/2021

01:13 | 15 Shtator 2021 Të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy e NASA’s do të niset drejt orbitës së Tokës ekuipazhi i parë civil në ... Read More

Në Hënë ka ujë, zbulimi i ri i NASA

27/10/2020

01:01 | 27 Tetor 2020 Definitivisht, në Hënë ka ujë, thotë zbulimi i ri i NASA-s. Kërkimet sugjerojnë që uji mund të ekzistojë në sipërfaqen ... Read More

Roveri i NASA-s kapë një dritë misterioze në Mars

24/06/2019

Një dritë e bardhë që del nga sipërfaqja e Marsit është kapur nga roveri i NASA-s. Roveri i i NASA-s, i cili ka përshkuar sipërfaqen ... Read More

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

07/02/2019

Fluturaket e NASA-s që ishin në mision në gjithësi, kaluan rreth Marsit dhe po humbën në pafundësi, pasi u ‘shuan’ në mënyrë misterioze. Sondat me ... Read More

Ishulli që u shfaq para katër vitesh në Oqeanin Paqësor, duket se do të qëndrojë përgjithmonë (Foto)

05/02/2019

Shkencëtarët e NASA-s kanë bërë të ditur, se ishulli që u shfaq para katër vitesh në Oqeanin Paqësor, shumë pranë Tongas, nuk duket se do ... Read More

Sonda Curisosity e ka dërguar një selfie nga Marsi, para se të rifillojë eksplorimin e planetit të kuq (Foto)

30/01/2019

Para se të rifillojë eksplorimin në planetin e kuq, Curisosity Rover e NASA-s e ka dërguar një selfie. Imazhi është realizuar në fillim të muajit ... Read More