Tag: muzikës

Usta vjen në Prishtinë, me këtë gjest do ta ‘shkrijë’ Gentën

08/01/2021

Gentën e gjejmë shumë aktive me postime në rrjete sociale. Përveç muzikës, Genta është shumë e përfolur sidomos për jetën private, shkruan ORAinfo. Mjaft aktiv ... Read More

Genta rregullohet bukur për burrin e saj, po duket si ‘kukull’

07/01/2021

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç muzikës, Genta është shumë e përfolur sidomos për jetën private, shkruan ORAinfo. Gentën e ... Read More

Genta nuk përmbahet, publikon pamje intime në shtrat me të dashurin turk

04/01/2021

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç muzikës, Genta është shumë e përfolur sidomos për jetën private, shkruan ORAinfo. Gentën e ... Read More

Reja e Afrim Muçiqit publikon foto sapo ka dal nga frizerka, mahnitë me pamjen

26/12/2020

Reja e këngëtarit të mirënjohur të muzikës popullore, Afrim Muçiqit, Albertina është një ndër nuset më të komentuara të estradës. Ajo është mjaft aktiv në ... Read More

Fejohet Shpat Kasapi, publikon foto nga ceremonia

24/12/2020

Shpat Kasapi është një nga këngëtarët më të njohur shqiptar. Përveç muzikës, ai është shumë i përfolur edhe për jetën e tij private, përcjell ORAinfo. ... Read More

Lajmi i fundit: Bujar Qamili në gjendje të rëndë nga Covid-19

23/12/2020

Bujar Qamili në gjendje të rëndë nga Covid-19. Këngëtari i njohur i muzikës shkodrane dhe asaj popullore Bujar Qamili është infektuar nga Covid 19. Si ... Read More

Me fustan të kuq e flok kaçurrela, Shyhretja mahnitë me pamjen, si një vajzë e re

20/12/2020

Kjo është poza më e rrallë që e ka marrë ndonjëherë Shyhrete Behluli. Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli ka foto me bollëk, të cilat ... Read More

Bota e muzikës në zi: Humb jetën muzikanti shumë i njohur

17/12/2020

Bota e muzikës në zi, ka humbur jetën muzikanti shumë i njohur. Muzikanti i njohur, Sam Jayne, ka ndërruar jetë në moshën 46-vjeçare, shkruajnë mediat ... Read More

Jehona Sopi është dobësuar kaq shumë, ja si duket

14/12/2020

Jehona Sopi dobësohet dhe i rikthehet muzikës. Është këngëtare e afirmuar e skenës muzikore. Ajo arriti të marr famë të madhe pas luftës së vitit ... Read More

Genta Ismajli në zi, humb një person shumë të dashur sot

26/11/2020

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç muzikës, Genta është shumë e përfolur sidomos për jetën private, shkruan ORAinfo. Gentën e ... Read More

Bota e muzikës në zi: Ndërron jetë ylli i madh

25/11/2020

Bota e muzikës është në zi, pasi ka ndërruar jetë ylli shumë i njohur muzikor. Hal Ketchum raportohet se vdiq nga ndërlikimet e demencës. Ai ... Read More

Me këto fjalë prekëse e kujton Shkurte Fejza, Ismet Pejën

24/11/2020

Ikona e muzikës qytetarë, Ismet Peja ka vdekur një ditë me parë. Familjarë, kolegë dhe adhurues të muzikës së tij, i dhanë sot lamtumirën e ... Read More