Tag: Mustafa

Motrat Mustafa publikojnë foto të shumë viteve më parë, nuk do t’i njihni

11/01/2021

Motrat Mustafa janë këngëtaret që shumë të dashura kosovare. Këngët e tyre janë tejet të pëlqyera dhe nuk mungojnë në asnjë festë familjare, shkruan ORAinfo. ... Read More

Edhe Shkurta Fejza bëhet pjesë e ‘dissit’ të Motrave Mustafa për Shyhrete Behlulin

21/12/2020

Motrat Mustafa vazhdojnë të jenë shumë të dashura për publikun. Këngët e tyre janë shumë të pëlqyera, përcjell ORAinfo. Ato janë shumë të përfolura edhe ... Read More

Duket si vajzë e re, por nuk do ta besoni sa sa vite mbushi sot Mimoza Mustafa

08/12/2020

Mimoza Mustafa vazhdon të jetë këngëtare shumë e dashur për publikun tonë. Në skenën muzikore ajo u inkuadrua dy dekada më parë. Në çdo këngë ... Read More

Mimoza Mustafa niset për dasmë, fustani i saj mori tërë vëmendjen

05/11/2020

Mimoza Mustafa është këngëtarja që u bë pjesë e skenës para shumë viteve. Ajo dhe burri i saj Shkumbini janë një çift shumë i dashur ... Read More

Mimoza ka ‘harruar’ të plaket, shfaqet e veshur me fustanin plot ‘xixa’

04/11/2020

Mimoza Mustafa është këngëtarja që u bë pjesë e skenës para shumë viteve. Ajo dhe burri i saj Shkumbini janë një çift shumë i dashur ... Read More

Mimoza Mustafa ‘sfidon’ vajzat e reja, shfaqet super tërheqëse e veshur në fustan të ngushtë

29/10/2020

Mimoza Mustafa është këngëtarja që u bë pjesë e skenës para shumë viteve. Ajo dhe burri i saj Shkumbini janë një çift shumë i dashur ... Read More

Mustafa-Sakar diskutojnë për bashkëpunimin Kosovë-Turqi

28/05/2019

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa sot priti në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin e mëtutjeshëm mes ... Read More

Mustafa takon ambasadorin francez, ia përmend kërkesën për zgjedhje të parakohshme

27/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. “Mustafa e njoftoi Ambasadorin Chabert për qëndrimin e ... Read More

Takimi Mustafa – Ahmeti për rrëzimin e Qeverisë, pritet të ndodhë gjatë kësaj jave

27/05/2019

Dy krerët e partive opozitare, Isa Mustafa (LDK) dhe Shpend Ahmeti (PSD), pritet të takohen gjatë kësaj jave, për të diskutuar rreth ngritjes së mocionit ... Read More

Thaçi i përgjigjet Mustafës, e fton të bëhen bashkë në misionin e bashkimit kombëtar

26/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në këshillat e këtij të fundit për Presidentin, të bëra të shtunën. ... Read More

Mustafa: Thaçin nuk e njoh si bashkëpunëtor të Vuçiqit – për korrigjimin e kufijve ia kam thënë që e ka gabim

25/05/2019

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka folur për çështjen Presidentit Thaçi të cilit së fundi i është thënë se po bashkëpunon me Presidentin serb, Aleksandar ... Read More

Mustafa kundër Thaçit: Sali Berisha ishte dhe do mbetet monument i Pavarësisë së Kosovës

25/05/2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka komentuar sulmet virtuale të Presidentit Thaçi dhe ish Presidentit të Shqipërisë, Berisha. Përmes një shkrimi në Facebook, Mustafa ka ... Read More