Tag: mungesën

Trajneri i Interit konfirmon mungesën e Lukakut dhe Sanchezit në ndeshjen me Parman

30/10/2020

Conte konfirmon mungesën e Lukakut dhe Sanchezit në ndeshjen me Parman. Trajneri Antonio Conte doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, ku foli për ... Read More

“Dybala i nervozuar me mungesën e minutave”

20/10/2020

Dybala i nervozuar me mungesën e minutave, kështu ka thënë Pirlo. Andrea Pirlo ka bërë të ditur se ka një lojtar të pakënaqur në skuadër. ... Read More

Sotiraq Lako: Hiperferritinemia, rastet kur duhet të hiqet gjaku

13/01/2020

Nga Dr. Shk. Sotiraq Lako  – Unë shkruaj shpesh për mungesën e hekurit (absolute) e identifikuar me Hipoferritinemia, që në fakt është deficiti më i ... Read More

Ju bien flokët, ju mpihen duart apo keni ngërçe në stomak, lexo çka po ndodh me trupin tënd

10/06/2019

Mënyra e sotme e ushqimit lehtë mund të çojë deri në mungesën e vitaminave në organizëm, qoftë të mos hani sasi të mjaftueshme të artikujve ... Read More

Atalanta shfrytëzon mungesën e motivimit tek Napoli, merr tri pikë të arta në garën për top katërshe

22/04/2019

Atalanta shfrytëzon mungesën e motivimit tek Napoli, merr tri pikë të arta në garën për top katërshe Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit e xhiros ... Read More

Mbappe nuk shfrytëzon mungesën e Messi – Ja si duket gara për ‘Këpucën e Artë’

15/04/2019

Mbappe nuk shfrytëzon mungesën e Messi – Ja si duket gara për ‘Këpucën e Artë’ Gara për ‘Këpucën e Artë’ do të jetë shumë interesante ... Read More

Vendi ka nevojë për më shumë gra në politikë

19/03/2019

Problemi i Kosovës në implementimin e ligjeve po reflekton edhe në mungesën e grave në vendimmarrje dhe përkundër kornizës të mirë ligjore për barazi gjinore, ... Read More

Kreu i Komisionit të Venecias: Mungesa e Gjykatës Kushtetuesë në Shqipëri ka bërë të miratohen ligje antikushtetuese

18/03/2019

President i Komisionit të Venecias, Gianni Buquiçhio, ka komentuar mungesën e Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri. Buquiçho ka thënë se nga ky vakum përfiton Qeveria e ... Read More

Rajone të shumta në vend përballen me mungesën e gjinekologëve (video)

26/02/2019

Rajone të shumta në vend përballen me mungesën e gjinekologëve. Edhe atje ku për momentin ka gjinekolog, problemi është se së shpejti do të dalin ... Read More

Mbappe i hidhëruar me mos interesimin e Realit

23/01/2019

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe është i habitur për mungesën e interesimit të Real Madridit. Kur u largua nga Monaco, sulmuesi francez kishte refuzuar një ... Read More

Tetova përballet me mungesën e parkingjeve

29/07/2018

29 July 2018 / 15:28 Tetova edhe këtë vit priti mërgimtarët me mungesën e vend- parkimeve, që është në s’përputhje me numrin e makinave. Mungon ... Read More

Mungesa e transportit në Radushë, problem për banorët

19/05/2018

19 May 2018 / 16:13 Banorët e fshatit Radushë me vite të tëra përballen me mungesën e transportit publik. Ata udhëtojnë me tren i cili ... Read More