Tag: mungesë

Ndeshja ndaj Veronës, Milan me një mungesë të madhe

05/03/2021

Milani me mungesë të madhe ndaj Veronas. Milani duhet t’ia dalë pa Hakan Calhanoglu kundër Hellas Veronas të dielën, pasi reprezentuesi i Turqisë po përballet ... Read More

Ndeshja ndaj Interit, Juventusi me mungesë të madhe

08/02/2021

Juventusi me mungesë të madhe për ndeshjen ndaj Interit. Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci thuhet se do të humbasë përplasjen me Interin në Coppa Italia, ... Read More

Partizani triumfon në derbi, goli i Çinarit nxjerr Tiranën jashtë loje

21/01/2021

Eraldo Çinari është “heroi” i derbit. Pas një mungese të gjatë për shkak të dënimit nga FIFA, sulmuesit shkodran i mjaftuan vetëm 5 minuta në ... Read More

Koronavirusi edhe në Premierligë, mësohet për një rast pozitiv

19/10/2020

Mësohet për një rast me koronavirus në Premierligë. Burnley do të ketë një mungesë për ndeshjen ndaj West Bromwich Albion. Faqja zyrtare e Burnley ka ... Read More

Bojkoti i Superiores, flet ministrja Denaj: Sporti të mos përdoret si shantazh ndaj qeverisë

15/09/2020

Në mungesë të një dialogu, përfaqësuesit e qeverisë, të angazhuar për të zgjidhur bojkotin që Superioreja ka ndërmarrë, kanë vendosur ti përgjigjen publikisht Ligës së ... Read More

Horoskopi për sot, si do të jetë dashuria dhe puna për ju

17/01/2020

Disa konflikte mund të lindin pikërisht me njerëzit që ju doni më shumë. Padyshim që nuk ka mungesë dashurie, por nuk është gjithmonë e lehtë ... Read More

Kotja gjatë ditës përmirëson jetën tuaj të dashurisë

03/11/2019

Jeta moderne dhe e zënë na ka bërë me mungesë të gjumit, dhe kotja gjatë ditës janë bërë mjaft të fuqishëm për përmirësim e jetës ... Read More

E pazakontë: Lind foshnja me tre këmbë dhe dy organe gjenitale

14/10/2019

Mjekët që shpëtuan një fëmijë të lindur me tre këmbë, dy penisë dhe me mungesë anusi kanë thënë që ai do të jetojë një ‘jetë ... Read More

Shërbimet e Google, do të mungojnë shumë në Huawei Mate 30

01/09/2019

Huawei do ta lansojë me 18 shtator modelin Mate 30, që ka një mungesë shumë të madhe. Për shkak të ndalesave të mëdha që ia ... Read More

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar

21/05/2019

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të caktuara ... Read More

Përfundon seanca, Veseli me porosi për LDK-në dhe VV-në

20/05/2019

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës plenare ku u diskutua për komisionin që do të drejtojë themelimin e Tribunalit ... Read More

Tahiri: 900 lëndë për krime lufte s’morën epilog

18/05/2019

Kryerësit e krimeve gjatë luftës së fundit në Kosovë po synohet që të gjykohen në mungesë. Përmes ndryshimit të Kodit të Procedurës Penale, ministria e ... Read More