Tag: muajt

Ky vend dy muajt e ardhshëm do t’i kalojë në errësirë

23/11/2020

Vendi që dy muajt e ardhshëm do t’i kalojë në errësirë. A kishit dëgjuar më parë për natën polare? “Nata polare është një fenomen normal ... Read More

Në dy muajt e ardhshëm, ky vend do të jetë në errësirë

23/11/2020

Ky vend do të jetë në errësirë për dy muajt e ardhshëm. A kishit dëgjuar më parë për natën polare? “Nata polare është një fenomen ... Read More

‘Karantina ime’, Romeo Veshaj flet për dashurinë me Jonidën dhe marrëdhënien me nënën e saj

01/09/2020

Romeo Veshaj dhe Jonida Maliqi muajt e fundit kanë bërë qw mediat të flasin pafund për ta. Një prej çifteve më simpatike të showbizit e ... Read More

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse djersiteni?

16/06/2020

Djersitja është e pakëndshme dhe sidomos në muajt e verës, kur doni të ndiheni të freskët dhe të hidratuar. Por, nëse nuk djersiteni, toksinat nuk ... Read More

10 qytetet, që ofrojnë festën më të çmendur të Vitit të Ri

24/12/2019

Disa qytete po shesin biletat për muajt e Vitit të Ri paraprakisht dhe këtu janë dhjetë qytete që presin më “çmendurisht” festën e Vitit të ... Read More

400 mijë turistë gjatë 9 muajve në Cappadocia, arsyeja balonat me ajër

09/10/2019

Udhëtimet gjeneruan 86 milionë dollarë të ardhura në 9 muajt e parë të këtij viti. Midis janarit dhe shtatorit, gjithsej 437 mijë e 516 turistë ... Read More

Pozicionet më të mira për të fjetur për gratë shtatzëna

23/09/2019

Dihet që ndër problemet te gratë shtatzëna është gjumi, sidomos në muajt e fundit përpara lindjes.Por ka disa pozicione të cilat ndihmojnë për një gjumë ... Read More

Këto po konsiderohen të metat e iPhone 11

13/09/2019

Foto ilustrim: Drew Hays Apple, shitjet e të cilëve kanë pësuar rënie në muajt e fundit, hodhën në treg iPhone 11. Versioni i ri ka ... Read More

Kontakti sy me sy përmirëson të folurit e foshnjës

12/09/2019

Kontakti sy me sy me foshnjën kur ajo është në muajt e parë pas lindjes është një mënyrë shumë e e mirë, për të zhvilluar ... Read More

Samsung së shpejti vjen me Galaxy Watch Active 2

21/07/2019

Samsung ka lëshuar një smartwatch të ri në gusht të çdo viti, por 12 muajt e fundit kanë provuar diqka ndryshe pasi lëshoi ​​Galaxy Watch ... Read More

Mungesë e certifikatave origjinale në të gjitha komunat e Kosovës

26/04/2019

Muajt e fundit, qytetarët po pajisen me certifikata të cilat, në mungesë të materialit origjinal, po shtypen në letër të thjeshtë. Zyrtarët komunalë thonë se ... Read More

Shqipëria 13-fishon importet nga Kolumbia në raport me vitin 2016

25/04/2019

Teksa në muajt e parë të këtij viti në portin e Maltës janë kapur katër herë ngarkesa me kokainë brenda kontenierëve, që transportonin mallra nga ... Read More