Tag: Mjedisit

Kosova dhe Shqipëria shprehin vullnetin për ofertë të përbashkët turistike

22/05/2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sot është takuar me ministrin e Turizmit dhe Mjedisit i Republikës së Shqipërisë, Blendi Klosi, i cili ishte ... Read More

Matoshi mbështet 4 komuna me projekte në vlerë rreth 1 milion euro

21/05/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka pritur sot në takim kryetarët e 4 komunave të Republikës së Kosovës: Prizren, Podujevë, Obiliq dhe ... Read More

​Skenderaj dhe MPH realizojnë shtatë projekte kapitale

15/05/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka nënshkruar marrëveshje me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, për financim të realizimit të 7 ... Read More

Vërshimet në Mamushë, Matoshi premton mbështetje

13/05/2019

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ministri Fatmir Matoshi është takuar me kryetarin e Komunës ... Read More

Paralajmërohet padi ndaj atyre që do ta vrasin ariun e Prizrenit

11/05/2019

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit në Kosovë (AMMK) ka reaguar ndaj lajmit se është vendosur që ariu i Prizrenit të vritet. Sipas kësaj agjencie ariu ... Read More

Ministri Matoshi dhe ambasadori i Turqisë, Sakar dakordohen për bashkëpunim në fushën e mjedisit

10/05/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot është takuar me Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, me të cilin ka biseduar për ... Read More

Ministrat Pacolli dhe Matoshi raportojnë para komisioneve

02/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, pritet të raportojnë sot para komisioneve të ndryshme në ... Read More

Ministri Matoshi paralajmëron ndëshkime për të gjithë ata që ndezin goma për 1 maj

30/04/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi me rastin e ditës ndërkombëtare të punëtorëve 1 maji, ka bërë apel tek qytetarët që të mos ... Read More

Mes yjeve botëror, në këngën e “Tokës” këndon edhe kjo shqiptare

19/04/2019

Projekti i madh për mbrojtjen e mjedisit që mblodhi emrat më të njohur nga industria e muzikës, sportit dhe aktrimit, ka edhe një këngëtare shqiptare. ... Read More

Prishtina shumë shpejt me Hartë Zonale

16/04/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot kanë nënshkruar një Marrëveshje Mirëkuptimi për bashkëfinancimin e ... Read More

Ariu sulmon bagëtitë në Prizren, policia së bashku me qytetarët mobilizohet për gjetjen e tij

13/04/2019

Policia e Kosovës, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Komuna e Prizrenit e disa OJQ janë mobilizuar për gjetjen e ariut që prej disa javësh ... Read More

100 euro gjobë për ndotësit e rrugëve

11/04/2019

Nga java e ardhshme, inspektorët e mjedisit në Ferizaj do të dalin në terren që të vëzhgojnë nga afër zbatimin e masës për mos ndotjen ... Read More