Tag: mitur

Lajmi i fundit: Basketbollistaj 15-vjeçare e privon veten nga jeta

18/03/2021

E ka privuar veten nga jeta basketbollistja 15-vjeçare serbe. Basketbollistja e mitur e klubit të basketbollit serb, Partizani, Milica Mrkela ka bërë vetëvr’asje. 15-vjeçarja, Mrkela ... Read More

Fëmija i mitur lihet i vetëm në banesë, tentativë tronditëse për të dalë nga dritarja

21/08/2020

E tmerrshme! Një fëmijë i mitur është lënë i vetëm dhe madje i mbyllur në banesë. Ai ka dalë në dritare, ndoshta në përpjekje për ... Read More

E mitura plagos një femër në Vushtrri

22/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se një e mitur nga pakujdesia ka shkrepur armën ku ka plagosur viktimën femër në Vushtrri. Sipas raportit policor viktima ... Read More

Dy muaj arrest shtëpiak për policin dhe mësuesin në rastin e të miturës nga Drenasi

03/05/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton se Departamenti për të Mitur, më 02.05.2019, ka ushtruar Propozim për zëvendësimi e masës së paraburgimit, si masë më e ... Read More

Bashkëjetesë në mes të miturve, Policia kthen vajzën tek familjarët

01/05/2019

Një femër e moshës së mitur është raportuar se ishte duke bashkëjetuar me një person poashtu të moshës së mitur në Skenderaj. Policia në raporton ... Read More

E mitura njoftohet përmes Instagramit me një mashkull që i prezantohet rrejshëm

26/04/2019

Policia raporton se një femër e moshës së mitur ka raportuar se përmes rrjetit social Instagram është njoftuar me një mashkull me të cilin kishin ... Read More

Kërkohet paraburgim për personin i cili abuzoi seksualisht me të miturën

19/04/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, departamenti për të mitur, ka kërkuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës, caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit S.S., i cili dyshohet ... Read More

Bie nga kati i pestë i ndërtesës kolektive në Lipjan

14/04/2019

Raportohet se viktima moshë e mitur femër aksidentalisht ka rënë nga kati i pestë i një objekti kolektiv të banimit në Lipjan. Sipas raportit të ... Read More

I mituri therë me thikë një person në Prizren

11/04/2019

Një i mitur, pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë një person tjetër. Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 08:00, ... Read More

Sulm seksual ndaj të miturës, arrestohet i mituri në Prizren

21/03/2019

Raportohet se i dyshuari moshë e mitur, ka sulmuar seksualisht viktimën gjithashtu moshë e mitur, njofton Policia. Rasti ka ndodhur në rrugën ‘Shkronjave’ në Prizren, ... Read More

I mituri vret nga pakujdesia vëllanë 20-vjeçar në Peqin

09/03/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Peqin, ku një i mitur 14-vjeçar, ka vrarë me armë gjahu vëllanë e tij ... Read More

E mitura shkon të lind fëmijën në Spitalin e Prizrenit

08/03/2019

Një femër e mitur nga komuniteti ashkali e cila ishte shtatzënë, është pranuar në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin rajonal të Prizrenit “Raportohet se në ... Read More