Tag: ministrit

Këshilltari i Behgjet Pacollit tregon pse iu refuzua kërkesa Marko Gjuriqit për ta vizituar Kosovën

18/05/2019

Këshilltari i ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka theksuar se Kosova e respekton plotësisht marrëveshjen e Brukselit, dhe nuk do të pranojë provokime ... Read More

Hungaria: BE të çelë negociatat me Shqipërinë në qershor. E papranueshme shtyrja e vendimit

10/05/2019

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, Péter ... Read More

Ministri i Jashtëm i Hungarisë: Bashkimi Europian duhet t’i hapë negociatat me Shqipërinë në qershor

10/05/2019

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, Péter ... Read More

Pacolli nervozohet në komision kur pyetet për Enrike Rajs

02/05/2019

Raportimi i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka qenë mjaftë i tensionuar dhe ... Read More

Haradinaj nuk i shkon Mogherinit në takim

29/04/2019

Pak minuta më parë në Berlin ka përfunduar takimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli me Shefen e Politikës ... Read More

Dyshohet se e rrahën me sëpatë, ushtarakët e FSK-së gjejnë trupin e pajetë të personit të humbur në Bjeshkët e Rugovës (Foto)

28/04/2019

Me vendim të ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, dhe sipas urdhrit të komandantit Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, një ekipi i Kërkim-Shpëtimit ... Read More

Qeveria miraton koncept dokumentin për Arkivat e Kosovës

23/04/2019

Pas propozimit të ministrit të Kulturës, Kujtim Gashi, Qeveria e Kosovës ka miratuar koncept dokumentin për Arkivat e Kosovës. Njoftimi u dha nga vet Gashi, ... Read More

​Në Projektligjin për Punë nuk janë përfshirë lehonat

15/04/2019

Në Projektligjin e Punës, nuk është përfshirë edhe pushimi i lehonisë. Kështu sipas ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, lehonat do të përfshihen ... Read More

Thellohet bashkëpunimi me Bullgarinë në mbrojtjen e mjedisit jetësor

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T12:28:11+02:00 Sot, në Sofje, me ftesë të Ministrit të Mjedisit Jetësor dhe Ujërave të Republikës së Bullgarisë, Neno Dimov, delegacioni i Ministrisë së Mjedisit ... Read More

Raportet e degraduara ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Listës Serbe

10/04/2019

Shkarkimi i Ivan Todosijeviçit nga pozita e ministrit të Administratës të Pushtetit Lokal, nga ana e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është vetëm shembulli i ... Read More

Tomë Gashi: Pas shkarkimit, ish-ministri Teodosijeviq do duhej të arrestohej

10/04/2019

Avokati, Tomë Gashi ka thënë se shkarkimit të ministrit të Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviq, do të duhej të i paraprinte arrestimi i tij. ... Read More

Musliu: Përveç shkarkimit, Todosijeviq do të duhej të arrestohej

09/04/2019

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka thënë se shkarkimi i ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, është veprim i pritshëm. ... Read More