Tag: mëngjes

5 arsye pse duhet ta konsumoni patjetër mëngjesin

15/01/2021

Ne kemi listuar më poshtë pesë arsye përse duhet të hani mëngjes çdo ditë. Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga ... Read More

Niseni ditën mbarë me këto ushtrime në mëngjes

06/01/2021

Është e mundur të bëni ushtrime në mëngjes që do t’ju vendosin në një gjendje të mirë fizike dhe mendore për pjesën tjetër të ditës ... Read More

Ky është 72-vjeçari nga Podujeva që njihet si Tarzani

28/12/2020

Çdo mëngjes i tij është i njëjtë. Rutina e vrapit, nga shtëpia e gjer tek parku i qytetit, janë të zakonshme për 72-vjeçarin e Podujevës, ... Read More

Kjo është koha e duhur për të pirë kafe

28/12/2020

Konsumimi i kafesë në mëngjes pas zgjimit është një zakon i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë ajo që duhet të dini, sado e çuditshme ... Read More

Gjenitë do ta zgjidhin për 20 sekonda: A jeni në mesin e tyre?

14/12/2020

14/12/2020 Enigmat janë të shkëlqyera për stërvitje, veçanërisht në mëngjes, dhe matematika është një sfidë e veçantë. Ne ju sjellim një që vetëm disa mund ... Read More

Reja ia bën zemrën ‘mal’ GIlit, kështu e vozit veturën

20/11/2020

Reja e Gilit me mëngjes, vozit veturë të tipit Mercedes. Viteve të fundit trend në mediet rozë janë bërë rejat e këngëtareve të njohura. As ... Read More

Gjashtë arsye pse ju duhet të pini ujë të ngrohtë me limon në mëngjes

12/11/2020

Këtu ju keni të gjitha përfitimet nëse konsumoni limonadë të nxehtë në mëngjes: Ndihmon tretjen Jo vetëm që uji i ngrohtë stimulon stomakun tuaj dhe ... Read More

Arsyet përse duhet të hani vezë të ziera në mëngjes

25/06/2020

Të ngrënit vezë në mëngjes sjellë një mal me përfitime shëndetësore, falë proteinave dhe yndyrnave të shëndetshme që posedon. 5 arsyet përse duhet të hani ... Read More

E dini se kafeja iu ndihmon të humbni peshë?

23/06/2020

Aroma e kafesë së freskët në mëngjes, jo vetëm që të hap sytë, por edhe të ndez shqisat e përgjumura. Megjithatë, roli i kafesë në ... Read More

Fruta me stomak bosh, ja cilat duhet të zgjidhni dhe pse

12/05/2020

Ngrënia e frutave në mëngjes është mënyra më e mirë për ta nisur ditën. Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë të keni një mendje ... Read More

Ja çfarë duhet të konsumojmë për mëngjes dhe cilat janë ushqimet që na rëndojnë

26/01/2020

Të gjithëve na është folur që në fëmijëri për rëndësinë e të ushqyerit në mëngjes. Madje, ekspertët e ushqyerjes thonë se mëngjesi është vakti më ... Read More

Kujdes: Ju nuk duhet ta konsumoni këtë frut në stomak bosh

31/12/2019

Në mëngjes, shpesh arrijmë për ca fruta dhe i hamë për mëngjes. Por ne akoma duhet ta kalojmë këtë zakon. Sidomos nëse konsumojmë një banane ... Read More