Tag: mbushen

Apple po eksploron me idenë e ngarkimit ‘wireless’ të makinave elektrike

12/07/2019

Për momentin, mënyra se si makinat elektrike mbushen është duke e lidhur atë në një ngarkues, ashtu si telefonat tanë, tabletët dhe kështu me radhë. ... Read More

38 vjet nga rënia e Tahir dhe Nebih Mehës

13/05/2019

Sot mbushen 38 vjet nga rënia e Tahir dhe Nebih Mehës në Prekaz, gjatë përleshjes së armatosur me forcat ushtarake-policore jugosllave. Familja Meha ishte e ... Read More

20 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2019

Sot mbushen dy dekada nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit nga forcat kriminele serbe. ... Read More

22 vjet nga rënia heroike e Luan Haradinajt

06/05/2019

Sot mbushen 22 vjet nga rënia e ushtarit Luan Haradinaj në njërën prej betejave të para të UÇK-së kundër forcave pushtuese serbe, në kufirin shqiptaro- ... Read More

Shtatë vjet nga vrasja e pesëfishtë tek Liqeni i Smillkovës

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T09:23:10+02:00 Sot mbushen shtatë vite nga vrasja e pesëfishtë afër Liqenit të Smillkovës. Më 12 prill të vitit 2012, e Enjtja e Madhe, u ... Read More

34 vjet nga vdekja e Enver Hoxhës

11/04/2019

Sot mbushen tridhjetë e katër vjet nga vdekja e Enver Hoxhës. Për disa ai drejtoi Shqipërinë me nder për 40 vite, kurse për pjesën tjetër, ... Read More

Arsyeja se pse të gjithë të larguarit nga Ajaxi marrin numrin 34 – Për shokun e tyre Nouri që e mbylli herët karrierën nga dëmtimi në tru

09/01/2019

Në verën e vitit 2017 gazetat u mbushën me lajme për dëmtimin e frikshëm që  Abdelhak ‘Appie’ Nori e kishte pësuar në një ndeshje miqësore ... Read More