Tag: Mbrojtjen

Maldini ‘peshkon’ te Juventus, po e transferon super mbrojtësin

23/12/2020

Maldini gjen zgjidhje për mbrojtjen, transferohet ish ylli i Juventusit. Paolo Maldini duket se ka zgjedhur opsionin më të mirë për mbrojtjen e skuadrës së ... Read More

Ja në sa gradë duhet ti pastroni rrobat për të parandaluar COVID-19

17/12/2020

Pastrimi i rrobave në 60 gradë mund të ndihmoj në mbrojtjen kundër koronavirusit. Virusi Covid-19 nuk mund të mbijetoj në nxehtësi, prandaj rrobat dhe të ... Read More

Këto 3 shenja paralajmërojnë kancerin e zorrës së trashë

03/07/2020

Të gjithë e dimë që parandalimi është hapi i parë në mbrojtjen kundër sëmundjeve si kanceri. Prandaj dëgjojmë shpesh rekomandime të tipit bëni kontrolle të ... Read More

Sherri në protestë/ Flet Stresi: Ne shkuam t’i ndihmonim, ata nxorrën pankarta kundra Berishës e Bashës

19/05/2020

Ditën e djeshme u raportua për tensione në protestën e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit dhe në fakt pati disa përplasje aty dhe provokime me ... Read More

Ylli i Real Madridit, dëshira e madhe e Pep Guardiolas

22/10/2019

19:24 | 10/22/2019 Manchester City po kërkon të forcojë mbrojtjen me yllin e Real Madrid, Raphael Varane. Mbrojtësi francez, Raphael Varane, është dëshira e radhës ... Read More

Lejlekët e bardhë kthehen në Angli për herë të parë pas 600 vjetësh

08/09/2019

Zbatimi i një projekti për mbrojtjen e kafshëve dhe shpezëve në Britani të Madhe ka ndikuar që lejlekët e bardhë të shtohen dhe të përhapen ... Read More

KMDLN-j: Tre policë të plagosur në veri, njëri në gjendje të rëndë

28/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut – KMDLNJ, nëpërmjet një komunikate për media ka dënuar dhunën e përdorur nga qytetarët serbë ... Read More

KMDLNj kërkon që të ndërtohet spitali për të burgosurit

27/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, pas arratisjes së një të burgosuri nga QKUK, ka ripërsëritur se duhet ndërtuar një ... Read More

KMDLNJ: Vdes edhe një i dënuar në burgun e Dubravës

23/05/2019

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave e të lirive të njeriut (KMDLNj) përmes një njoftimi për media bënë të ditur se me datë 22.05.2019 në ... Read More

KMDLNj: Pavarësisht kallëzimit penal të dorëzuar në Hagë, drejtësia ndërkombëtare heshti ndaj masakrës së Dubravës

22/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në mesin e ... Read More

KMDLNJ: Mos e linçoni Flora Brovinën

20/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka reaguar kundër, siç e kanë quajtur ata, fushatës linçuese ndaj deputetes Flora ... Read More

Paralajmërohet padi ndaj atyre që do ta vrasin ariun e Prizrenit

11/05/2019

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit në Kosovë (AMMK) ka reaguar ndaj lajmit se është vendosur që ariu i Prizrenit të vritet. Sipas kësaj agjencie ariu ... Read More