Tag: mblidhen

Përkundër masave të COVID-19, qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë

08/12/2020

Qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë, përkundër masave të COVID-19. Cristiano Ronaldo është përshëndetur nga qindra tifozë pas arritjes në Barcelonë, të ... Read More

Kjo ndodh kur bëhen bashkë vajzat bukuroshe të Naim Krasniqit!

22/11/2020

Vajzat bukuroshe të Naim Krasniqit mblidhen në këtë vend. Naim Krasniqi është kantautori i mirënjohur kosovar, shumë i pëlqyer kudo ku ka shqiptar. I vlerësuar ... Read More

Qindra drerë mblidhen çdo ditë në një park në Japoni, askush nuk e di arsyen

29/08/2019

Drejt perëndimit të diellit dhe për rreth një orë, qindra drerë mblidhen në një zonë shumë specifike të parkut dhe menjëherë pranë Muzeut Kombëtar, për ... Read More

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

05/05/2019

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë ... Read More

Sot mbahet Samiti për Ballkanin në Berlin

29/04/2019

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të mblidhen së bashku sot në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron. Samiti ... Read More

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

21/04/2019

Takimi i Berlinit, në të cilin, më 29 prill, do të mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ku nikoqir do të jenë kancelarja gjermane, Angela Merkel ... Read More

Sot mbahet seanca e rregullt, në rend dite 17 pika

12/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare ku janë planifikuar të diskutohen 17 pika të rendit të ditës. Në ... Read More

Kuvendi mblidhet sërish nesër

11/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër do të mblidhen sërish në një seancë plenare ku janë planifikuar të diskutohen 17 pika të rendit të ditës. ... Read More

Mediat serbe: Berlini dhe Parisi po përgatisin planin e vazhdimit të dialogut pa heqjen e taksës

11/04/2019

Më 29 prill liderët e Ballkanit perëndimor pritet të mblidhen në Berlin, me kërkesë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron. E ... Read More

10-vjet në NATO, Shqipëria mirëpret aleatët në Tiranë

29/03/2019

Në 10-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut sot do të mblidhen në Tiranë përfaqësues nga 29 vendet të cilat janë ... Read More

Ramiz Kukaj, bashkon shqiptarët në Amerikë për të ndihmuar nënat gjakovare

28/01/2019

Shqiptarët që jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do të mblidhen në një Gala mbrëmje, jo vetëm për të festuar, por edhe ... Read More

Deputetët e VMRO-së s’kanë përgjigje për referendumin

29/08/2018

29 August 2018 / 15:30 Liderët e partive politike parlamentare dhe jo vetëm do të mblidhen për të zyrtarizuar koalicionin për referendum. Përveç VMRO-DPMNE-së, nuk ... Read More