Tag: mbaj

Dua Lipa mban koncert në Serbi!

11/11/2020

Dua Lipa pritet të mbaj koncert online për adhururesit e saj në Serbi. Ajo paralajmëroi në llogarinë e saj në Instagram se “Studio 2054” është ... Read More

Njihuni me motin për ditën e parë të nëntorit

31/10/2020

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 ... Read More

Përkujtohet heroi Xhemajl Fetahaj

27/05/2019

Shoqata Kulturore “Xhemajl Fetahaj Raushiqi”, do të mbaj akademi përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të rënies së heroit të kombit Xhemajl Metë Fetahaj. Akademia ... Read More

Fati i PSP-së, grupet fshehin detajet nga bisedimet

16/04/2019

S A 2019-04-16T15:23:46+02:00 Opozita vazhdon t’i mbaj sekret kërkesat e saj ndaj propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Ndonëse VMRO-DPMNE-ja kishte paralajmëruar se pas dorëzimit të materialeve ... Read More

Befason reperi shqiptar: Zot më mbaj larg mikrofonit se jam gati me hy në gjynah

15/04/2019

Befason reperi shqiptar: Zot më mbaj larg mikrofonit se jam gati me hy në gjynah Reperi i njohur shqiptar ka habitur të gjithë me një ... Read More

LSDM-ja mban kongresin e 23 të partisë

03/03/2019

3 Mars 2019 / 9:14 Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë sot do të mbaj Kongresin e 23 të partisë. Tema të kongresit në fjalë do të ... Read More

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell

11/01/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas ... Read More

Shlyerja e borxheve të komunave përmes rishikimit të buxhetit

28/10/2018

28 Tetor 2018 / 15:27 Qeveria vazhdon të mbaj qëndrimin që financiarisht t’u ndihmojë komunave, pasi të njëjtat nuk munden vet t’i kthejnë borxhet e ... Read More

Moti sot me diell dhe temperatura deri më 27 gradë

17/05/2018

17 May 2018 / 9:30 Sot në mbarë vendin do të mbaj mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Por nuk përjashtohen edhe vranësira të ... Read More

Rikthehen punimet në Kuvend

02/05/2018

2 May 2018 / 10:17 Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot dot mbaj seancën e 45-të. Në rendin e ditës janë paraparë projektligjet për të ... Read More

Moti me diell, temperatura deri më 31 gradë Celsius

27/04/2018

27 April 2018 / 8:09 Moti sot në mbarë vendin do të mbaj me diell dhe me vranësira të vogla. Pasdite do të ketë kushte ... Read More

Qeveria mban seancë për politikat rinore

20/03/2018

20 March 2018 / 10:11 Republika e Maqedonisë sot do të mbaj seancë me tematik të dedikuar për politika rinore, që qeveria e Republikës së ... Read More