Tag: Lushtaku

Një vit pas ndarjes, modelja rikthehet me të fejuarin e saj

01/11/2020

Pas katër vitesh lidhje me Robin Krasniqi, Heidi Lushtaku i dha fund lidhjes me të.  “Ndarjet janë të vështira dhe aspak të këndshme, sidomos pas ... Read More

Sami Lushtaku lirohet nga të gjitha akuzat në rastin e KEK-ut

20/05/2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku është liruar nga turpi gjykues prej të gjitha akuzave në rastin e njohur si KEK. Lajmin për Telegrafin e ka ... Read More

Sami Lushtaku kundërshton idenë e korrigjimit të kufijve

13/05/2019

Kryetari i PDK-së në degën e Skenderajt, Sami Lushtaku, thotë se është kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Lushtaku thotë se ... Read More

Robin Krasniqi kryen ushtrimet së bashku me bashkëshorten

30/04/2019

Heidi Lushaku publikon video me të bashkëshortin e saj nga palestra. Robin Krasniqi dhe bashkëshortja e tij, Heidi Lushtaku janë njëri ndër çiftet e komentuara ... Read More

Sami Lushtaku zgjedhet kryetar i PDK-së në Skenderaj

21/04/2019

Me 215 vota për të delegatëve, 24 kundër dhe 4 abstenime, Sami Lushtaku është zgjedhur kryetar i Degës së PDK-së në Skenderaj. Votimi ka qenë ... Read More

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

16/04/2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në ... Read More

Vjen reagimi i Sami Lushtakut, pas përleshjes në PDK-në e Skenderajt

14/04/2019

Kandidati për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje në nëndegën e PDK-së, në fshatin ... Read More

Lushtaku: Albin Kurti po i kontribuon shumë skenës politike (Video)

13/04/2019

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala ka rrëfyer gjëra interesante për jetën dhe karrierën e tij. Lushtaku ka dhënë komentet ... Read More

Sami Lushtaku ngushëllon familjarët e viktimës në Skenderaj, zbulon identitetin e tij

09/04/2019

Ish kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka ngushëlluar familjarët e personit i cili i gjend pa shenja jete mbrëmjen e së hënën në ... Read More

Shaban Lushtaku dhe Naim Sallahu shpallen të pafajshëm, konfirmon avokati Koci

04/03/2019

15 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Naim Sallahu dhe Shaban Lushtaku, janë shpallur të pafajshëm nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Këtë e ka ... Read More

Kërkon 1.4 milion euro dëmshpërblim për kohën e kaluar në burg, Lushtaku ende në pritje të përgjigjes nga KGJK-ja

25/01/2019

Ish-komandanti i UÇK-së Sami Lushtaku, i cili ka vuajtur 4 vjet e 1 muaj burg padrejtësisht, është duke kërkuar nga shteti  1 milion e 400 ... Read More

Lushtaku: Lufta e UÇK-së ishte e drejtë dhe çlirimtare, dhe e tillë do të mbetet

22/01/2019

Ish-komandanti i UÇK-së në zonën e Drenicës, Sami Lushtaku, ka thënë se lufta e UÇK-së ka qenë luftë e drejtë dhe çlirimtare. Këto komente Lushtaku ... Read More