Tag: luftë

Barcelona triumfon në fund ndaj Valladolidit, Dembele heroi i ndeshjes

05/04/2021

Rezultati. Barcelona ka arritur të shënojë një fitore tejet të rëndësishme në luftë për titull. Katalunasit mposhtën në “Camp Nou” Valladolidin me rezultat minimal 1:0. ... Read More

PSG dhe Barcelona në ‘luftë’ për sulmuesin e madh

20/03/2021

Parisi në “luftë” me Barçën për Depayn Edhe PSG e do Depayn. Lyoni nuk e la atë t’i bashkohet Barcelonës gjatë verës së vitit 2020, ... Read More

Princi provokon Andin: “Këta sy blu po ta marrin Jasminën”

18/03/2021

Debat mes Princit dhe Andit. Një “luftë e ftohtë” është krijuar mes Andit dhe Princit për Jasminën. Pas takimit tëtyre, Princi i është drejtuar djalit ... Read More

Nis “lufta” mes Juventusit e Barcelonës për yllin e Cityt

27/02/2021

Juventus në ‘luftë’ me Barcelonën për yllin e Man City. Sergio Aguero pritet të largohet nga Manchester City në përfundimin e këtij sezoni dhe dy ... Read More

“Nuk ke lënë gjë pa kopjuar nga unë”, Don Phenom sulmon Feron

18/02/2021

Reperët Don Phenom dhe Fero prej kohësh janë në një “luftë” virtuale me njëri-tjetrin. Para disa kohësh Don Phenom publikoi në Instagram një video të ... Read More

Stresi flet si rrallëherë për miqësinë që ka patur me Noizyn: Pendohem që i kam besuar…

26/11/2020

Dy ndër reperët më të njohur, Noizy dhe Stresi kanë qenë në një “luftë” me njëri-tjetrin prej shumë kohësh, por arsyet e “armiqësisë” nuk i ... Read More

Transferimi të Barcelona, Depay bën këtë veprim!

14/11/2020

Depay në “luftë” me Lyonin për Barçën. Dështoi gjithçka në afatin kalimtar të verës, por Memphi Depay dëshiron ta bëjë ëndrrën realitet në afatin kalimtar ... Read More

Mposhtet nga francezja, Kuka mbetet në garë për medaljen e bronztë

25/10/2020

Loriana Kuka mposhtet nga francezja, por mbetet në luftë për medaljen e bronztë. Loriana Kuka është mposhtur nga garuesja franceze Fanny Estelle Postive, duke e ... Read More

Njerëzit me këto grupe gjaku vështirë dobësohen

23/09/2020

Jeni në luftë të vazhdueshme me kilogramët e tepërt, madje edhe derisa u përmbaheni këshillave të ndonjë diete? Nëse jeni ndër ata për të cilët ... Read More

Juventus po u reziston ofertave për Demiral

03/01/2020

22:47 | 3 Janar 2020 22:47 | 3 Janar 2020 Juventus është në një luftë të madhe, për të ruajtur shërbimet e Demiral. Mbrojtësi i ... Read More

Dorëzohet në Kuvend peticioni për hapjen e onkologjisë në Pejë

21/05/2019

Shoqata e grave në luftë të kancerit të gjirit në rrafsh të Dukagjinit ka dorëzuar sot peticion në Kuvendin e Kosovës, me anë të të ... Read More

Këto janë 6 shtetet ku Shqipëria është e angazhuar ushtarakisht

06/05/2019

Në kuadër të angazhimeve politike të Republikës së Shqipërisë në luftë kundër terrorizmit, Forcat e Armatosura janë angazhuar dhe marrin pjesë aktive në operacione ndërkombëtare, ... Read More