Tag: Londër

Chelsea me fitore të lehtë ndaj Krasnobarin

28/10/2020

Chelsea deklason Krasnobarin, kthehet me tri pikë në Londër. Chelsea e ka mposhtur me rezultat 0-4 skuadrën ruse Krasnobar. Skuadra e Frank Lampard kështu arriti ... Read More

Prezantuesja e njohur gjendet pa shenja jete në apartamentin e saj

16/02/2020

Një ndër prezantueset më të njohura është gjetur pa shenja jete në apartamentin e saj në Londër. Caroline Flack, e cila ka prezantuar spektaklin “Love ... Read More

Ajri i ndotur mund të shkaktojë humbje të shikimit

26/11/2019

Një studim i ri i bërë në një nga universitetet në Londër, ka treguar se kimikalet e gjendura në ajrin e ndotur i ngushtojnë enët ... Read More

Apple shpallet kompania më e mirë e teknologjisë për të punuar në këtë vend

29/09/2019

Kompania prestigjioze ka të punësuar rreth 6,500 njerëz, ku vetëm në Londër, ka 2,500 të tillë. Nëpër botë, janë afërsisht 132 mijë punonjës të Apple. ... Read More

Tufa të mëdha bletësh sulmojnë Londrën (Video)

01/07/2019

Në tufë bletësh u përhapën në Londër, ndërsa disa madje e bënë shtëpinë e tyre përgjatë rrugëve publike. Një foto shokuese tregon një tufë masive ... Read More

Ky është linku për blerjen e biletave Angli – Kosovë

19/06/2019

12:44 | 06/19/2019 Sot në orën 12:00 sipas kohës lokale në Londër, fillon shitja online e biletave për ndeshjen Angli – Kosovë. Ndeshja Angli – ... Read More

Hamiti: Punët nuk janë mirë, Kosovës i duhet një Qeveri e re

27/05/2019

Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti, ka thënë se punët në Kosovë nuk po shkojnë mirë dhe se kjo po ndodhë për shkak të ... Read More

Brenda rezidencës përrallore së Rihannës në Londër

23/05/2019

Rihanna ka jetuar në fshehtësi në rezidencën në Londër për një vit, ndërsa tani e lëshon me qira për 16.000 euro në javë, shkruan DailyMail, ... Read More

Osmani: Përkrahja britanike është tejet e rëndësishme për sovranitetin e Kosovës

22/05/2019

Komisioni për punë të jashtme gjatë vizitës zyrtare në Londër ëshë takuar me ministrin për Evropë dhe Amerikë, Alen Duncan, me të cilin kanë diskutuar ... Read More

Rita Ora shkëlqen në fustanin e bardhë në Festivalin e Filmit në Kanë

16/05/2019

Rita Ora pasi kaloi pak ditë në Londër bashkë me familjen, ka udhëtuar në Francë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ishte e ftuar për të performuar në ... Read More

Ajaxi ‘pushton’ edhe Londrën, sa afër finales së Ligës së Kampionëve

30/04/2019

Ajax ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Tottenham Hotspur në Londër, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra holandeze ka ... Read More

Thaçi në Londër diskuton për situatën politike në Kosovë

04/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se do të marr pjesë një takim në Londër me ftesë të  Institutit Mbretëror të Çështjeve Ndërkombëtare, Chatham ... Read More