Tag: Lideri

Astrologu parashikon lidhjen e Melisës dhe Andit

27/06/2021

Astrologu parashikon lidhjen e Melisës dhe Andit: Vajza është lideri në këtë raport. “Fati i Andit dhe Melisës” ishte tema që u diskutua ditën e ... Read More

Berlusconi shtrihet në Spital, në gjendje të rëndë shëndetësore

14/05/2021

Berlusconi në gjendje të rëndë shëndetësore. Prej shumë ditësh lideri i Partisë Forza Italia, ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ndodhet i shtruar në spitalin San Raffaele ... Read More

Dyshimet për kurdisje të lojëve në Superligë, Ballkani iu shkruan letër presidentes dhe kryeministrit

25/04/2021

Lideri i Superligës Ballkani iu është drejtuar me letër të hapur liderëve të vendit, duke u ankuar dhe duke ngritur dyshime se po kurdisen ndeshjet ... Read More

Befason Koeman, e dëshiron fitorën e Realit në këtë ndeshje

05/03/2021

Koeman dëshiron fitoren e Real Madridit në derbi: Do të ishte mirë që lideri i kampionatit të lëshonte pikë Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka ... Read More

Calhanogl ka një mesazh për tifozët pas humbjes nga Juventusi

07/01/2021

Calhanoglu, fjalë lideri pas humbjes! Mesazhi i turkut për tifozët kuqezi. Hakan Calhanoglu tashmë është totalisht një lider i Milanit. Një futbollist që nuk dorëzohet ... Read More

Veseli në Lipjan: Ne marrim përgjegjësi para qytetarëve dhe mbajmë fjalën

27/05/2019

Në kuadër të takimeve me degët, pas procesit të brendshëm zgjedhor, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e degës së ... Read More

Jovanoviq e porosit Vuçiqin: Na duhet paqja me shqiptarët, jo territoret

27/05/2019

Lideri i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë (LDP), Çedomir Jovanoviq e ka porositur sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq,  që për zgjidhjen e çështjes së ... Read More

Kurti kritikon prokurorinë: Nuk do të heshtim për kallëzimin penal ndaj Thaçit e Veselit

25/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka kritikuar Prokurorinë Themelore në Prishtinë në lidhje me kallëzimin penal që ai dhe Glauk Konjufca kanë bërë ... Read More

Basha: Vetëm një qeveri e dalë nga zgjedhje të lira mund të luftojë krimin e organizuar

19/05/2019

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Lulzim Basha ishte i ftuar i nderit në një ... Read More

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

15/05/2019

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se ... Read More

Veseli në ditën e Evropës: Vonesat për heqjen e vizave, njollë për BE-në

09/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë sot në Ditën e Evropës se BE-ja duhet t’u përmbahet obligimeve dhe ... Read More

Dodik në Tiranë, thotë se nuk i bëjnë përshtypje protestat e shqiptarëve

08/05/2019

Ka mbërritur në Tiranë, lideri i serbëve të Bosnjes, Milorad Dodik. E shkurt për media ka thënë se nuk i bën përshtypje protesta që e ... Read More