Tag: Lëvizja

Diaz zbulon lëvizjen e Milanit për ta mbajtur

26/03/2021

Brahim Diaz, zbulohet lëvizja e Milanit për ta mbajtur. Jo vetëm Tomori. Deri në fund të sezonit, Milani do të duhet të vendosë se çfarë ... Read More

“Dashnia nuk është veç seks o gubana”, deputetja e zgjedhur Ardiana Matoshi kapet keq me komentuesit

19/02/2021

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje që është raportuar se ka arritur numrin e mjaftueshëm të votave që të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës, ... Read More

Vetëvendosje: Veseli të jap dorëheqje për t’i hapur rrugë hetimeve

23/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratave të Kadri Veselit i cili sot gjatë një konference për media tha se nëse vërtetohet se është i përfshirë ... Read More

VV propozon hapat për adresimin e çështjes së gjenocidit serb

18/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media ka ngritur çështjen e dënimit të gjenocidit serb në Kosovë. Deputeti i kësaj partie Sami Kurteshi tha se ... Read More

Haradinaj thotë se Rexhep Selimi ia ka huq gjithmonë politikisht

11/05/2019

“Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi nuk ia ka qëlluar politikisht”. Kështu mendon kolegu i tij nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj. ... Read More

LDK dhe VV kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin

10/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) i kanë dorëzuar kryetarit të Kuvendit dhe Kryesisë kërkesën për një seancë të jashtëzakonshme për të martën. ... Read More

Dy të arrestuar në protestën e organizuar nga Vetëvendosje në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje qendra në Shqipëri, ka njoftuar se policia ka arrestuar dy protestues në protestën e organizuar kundër ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç ... Read More

Policia ndalon Vetëvendosjen në Tiranë

08/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur protestë në Tiranë kundër vizitës së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq në Shqipëri dhe kundër kreut të serbëve të Bosnjës, ... Read More

VV proteston kundër ardhjes së Vuçiqit dhe Dodikut në Tiranë

08/05/2019

  Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka paralajmëruar për sot një protestë kundër ardhjes së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe atij nga Bosnja Millorad Dodik ... Read More

Vetëvendosje proteston me 8 maj në Tiranë kundër Vuçiqit dhe Milorad Dodikut

06/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka ftuar të gjithë qytetarët në Tiranë që t’i bashkohen në protestën e 8 majit, kundër ardhjes së Aleksandar Vuçiqit dhe Milorad Dodik ... Read More

VV proteston në Berlin para Samitit për Ballkanin

29/04/2019

Në prag të Samitit të Ballkanit, i cili do të mbahet sot në Berlin, Lëvizja Vetëvendose, qendra Gjermani, do të protestojë siç kanë thënë ata ... Read More

Kosnett: Kosova ka ligje të shëndosha por institucionet shpërfillin vendimet e gjykatave

25/04/2019

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett në diskutimin e organizuar nga lëvizja FOL, ka folur për forcimin dhe sundimin ... Read More