Tag: lartë

Ky është mali më i lartë në botë, i pashkelur nga njeriu

15/11/2020

01:53 | 15 Nëntor 2020 Muchu Chhish nuk është mali më i lartë në botë, por ajo që e bën atë unike është fakti se ... Read More

Notat e lojtarëve: Everton 1-3 Man Utd

07/11/2020

Everton 1-3 Man Utd, notat e lojtarëve: Fernandes i jashtëzakonshëm, vlerësohen lartë edhe Rashford e Cavani. Manchester United ka marrë fitore të madhe në udhëtim ... Read More

Melburni thyen rekordin për infektime me COVID-19

22/07/2020

Shteti australian i Victorias njoftoi një rekord të ri për rritjen më të lartë një ditore të rasteve të koronavirusit në vend që nga fillimi ... Read More

Si të ulni tensionin e lartë me limon dhe hudhër

16/07/2020

Tensioni i lartë i gja.kut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft ... Read More

Si u bë iPhone kaq i suksesshëm?

04/06/2020

iPhone me të vërtetë ka veçori të mahnitshme dhe teknologji të lartë, por duhet të pajtohemi se këto veçori që i ka – ndoshta jo ... Read More

Flokët ju tregojnë se keni tension të lartë

04/06/2020

Tensioni i lartë i gja.kut, apo hipertensioni, e bën më të vështirë pompimin e gja.kut në trup. Ky problem e vendos zemrën në vështirësi dhe ... Read More

Sekreti që po i ndihmon gratë të humbasin pesë herë më shumë peshë

30/05/2020

Bota është çmendur për Keto-dietën, e cila ka pak karbohidrate dhe yndyrë të lartë, e menduar për të ndihmuar gratë të heqin kilogramët e tepërt ... Read More

Gjithçka nuk duhet të bëni kur keni temperaturë të lartë

07/05/2020

Temperatura e lartë mbi 37°C tregon gjithnjë që në organizmin e njeriut ka diçka që nuk shkon. Së fundmi, në listën e problemeve të ndryshme ... Read More

Kujdes, efektet negative të konsumimit të sheqerit

17/02/2020

Konsumi i lartë i sheqerit mund të çojë në një rrezik më të madh për zhvillimin e diabetit tip 2. Një studim nga Shoqata Mjekësore ... Read More

Lista e plotë, tifozët e befasuar nga rroga e Shaqirit në Liverpool

06/01/2020

11:41 | 6 Janar 2020 11:41 | 6 Janar 2020 Xherdan Shaqiri ka rrogë mjaft të lartë te Liverpool. Xherdan Shaqiri është ndër lojtarët më ... Read More

Pse duhet të konsumoni limon gjatë dimrit

06/01/2020

Limonët kanë përbërje të lartë vitamine C, fibër dhe përbërës të ndryshëm bimorë të dobishëm.Këto lëndë ushqyese bëjnë që limoni të sjellë një numër përfitimesh ... Read More

Liverpool e nisi 2020-ën aty ku e la 2019-ën, merr fitore kundër Sheffield

02/01/2020

22:49 | 2 Janar 2020 22:49 | 2 Janar 2020 Liverpool ka vazhduar me formën e lartë edhe në ndeshjen e parë të vitit 2020. ... Read More