Tag: lansuar

Shkurte Fejza publikon këngën “Shqipëria bahçe e Zotit”

14/03/2021

“Shqipëria bahçe e Zotit”, kënga e re e Shkurte Fejzës. Shkurte Fejza ka lansuar projektin e ri muzikor. Këngëtarja e njohr shqiptare, Shkurte Fejza ka ... Read More

Një zviceran fitoi 228 milionë franga në lotari

28/02/2021

Është fitimi më i madh që një zviceran ka realizuar ndonjëherë që kur është lansuar Euromillions si llotari transnacionale, në vitin 2004. Një zviceran theu ... Read More

Vajza e Shyhrete Behlulit është ndryshuar krejtësisht, kaq shumë ndërhyrje estetike ka bërë!

06/11/2020

Engjëllusha Salihu ka kohë që nuk ka lansuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, paraqitjet e saj të ndryshme, në rrjetet sociale nuk është se ... Read More

Microsoft me logo të re

03/11/2019

Bëhet fjalë për Microsoft Edge të cilët në vitin 2015 kur kishin lansuar shfletuesin e tyre të internetit, logoja e tyre dukej si ajo e ... Read More

Apple lanson kufjet e reja, ja sa kushtojnë

29/10/2019

Apple ka lansuar kufjet e shumëpritura të AirPods Pro që bëjnë eliminimin e zhurmës dhe funksionalitetin gjithëpërfshirës të tingullit. Përdoruesit mund të zgjedhin nga tre ... Read More

Instagrami lanson aplikacionin “Threads”

06/10/2019

Instagrami ka lansuar një aplikacion të ri mesazhesh i paraparë për të thjeshtësuar komunikimin me miqtë e afërm. I quajtur “Threads”, aplikacioni u ofron përdoruesve ... Read More

Versioni iOS 13 i Iphone ka edhe gjuhën shqipe në tastierën e saj

04/10/2019

Apple ka lansuar sistemin operativ të ri iOS 13 me shumë përditësime e aplikacione të reja. iOS 13 tani i është shtuar në modë edhe ... Read More

Bim Bimma publikon bashkëpunimin e ri

19/09/2019

20:31 | 09/19/2019 Bim Bimma ka lansuar projektin e ri muzikor. Bim Bimma ka publikuar këngën e re, të cilën e solli në bashkëpunim me ... Read More

Honor Band 5 mund të lansohet së bashku me Honor 9X

07/07/2019

Honor Band 4 është lansuar në shtator të vitit të kaluar dhe së shpejti mund të bëhet me pasardhës i cili do të mund të ... Read More

Shkurte Fejza publikon këngën “Rrushja”

21/06/2019

16:43 | 06/21/2019 Shkurte Fejza ka lansuar projektin e ri muzikor. Shkurte Fejza ka publikuar këngën e saj më të re, të cilës ia shoqëroi ... Read More

Galaxy S10 dhe S10+ shfaqen online në një variant të ri, Cardinal Red

05/06/2019

Duke u lansuar tre muaj më parë në 70 shtete, seria e Galaxy S10 e Samsung ka marrë disa vlerësime shumë të mira. Në fillim, ... Read More

Apple lanson një ‘iPod touch’ të ri me karakteristika të përmirësuara

29/05/2019

Kompania teknologjike ‘Apple’ ka lansuar një ‘iPod touch’ të ri të martën, duke filluar me një çmim prej më shumë se 240 eurosh. Pajisja nga ... Read More