Tag: Kurti

Albin Kurti e njofton aderimin e aktores Adriana Matoshi në Vetëvendosje: “O sa mirë”

20/01/2021

Kurti e merr zyrtarisht në LVV, aktoren Adriana Matoshi: O sa mirë. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka prezantuar aktoren Adriana Matoshi si ... Read More

Luftë në ring e luftë në jetë/ Koronavirusi trondit sportin. Ish-trajneri i kombëtares së boksit pëson vdekje klinike

23/03/2020

Koronavirusi ka tronditur sportin në Shqipëri. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, është gjendje tepër të rëndë. Fillimisht u raportua se Kurti ishte viktima ... Read More

Gazetari i propozon live të jetojnë bashkë, Era Rusi: S´jam për të të mbushur krevatin ty

07/01/2020

Këngëtarja Era Rusi mori një propozim live nga gazetari Ervin Kurti, teksa ishin pjesë e emisionit “E Diell´´. Këngëtarja fillimisht u pyet se kur ka ... Read More

Kurti për masakrën në Lagjen e Trimave: Kujtimet janë të freskëta, sepse plagët janë të hapura

26/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 20 vjetorit të masakrës në Lagjen e Trimave (Tusuz) të Prizrenit, ka thënë se kujtimet janë ... Read More

Kurti kritikon prokurorinë: Nuk do të heshtim për kallëzimin penal ndaj Thaçit e Veselit

25/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka kritikuar Prokurorinë Themelore në Prishtinë në lidhje me kallëzimin penal që ai dhe Glauk Konjufca kanë bërë ... Read More

Kurti: Veseli nuk e ka hallin e Tribunalit që na mungon por të atij Special që e kemi tepricë

20/05/2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se ideja e kryetarit të Kuvendit, Kadri Vesleli, për Tribunal ka të bëjë me Gjykatën Speciale dhe ... Read More

Albin Kurti takon liderin e boshnjakëve të Sanxhakut, Sulejman Ugljanin

19/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka takuar liderin boshnjakëve të Sanxhakut, Sulejman Ugljanin. Sulejman Ugljan, kryetar i Partisë së Aksionit Demokratik të Sanxhakut (SDA ... Read More

Kurti: Sa më shumë që kalojnë vitet aq më shumë na mungon Ukshin Hoti

16/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, në 20-vjetorin e zhdukjes së tij. Kurti nëpërmjet një shkrimi të ... Read More

Kurti: Vrasja e Fehmi Aganit ishte humbje e madhe për Kosovën

06/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në 20 vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se vrasja e tij ishte ekzekutim kriminal i Serbisë ... Read More

Kurti për masakrën e Studimes së Vushtrrisë: Nuk ka drejtësi për viktimat, nuk ka dënim për kriminelët

02/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në 20 vjetorin e masakrës së Studimes në Vushtrri ka thënë se ende nuk ka drejtësi për viktimat dhe ... Read More

Kurti: Kosova ka nevojë për punëtorë, pushtetarët të interesuar për hajni

01/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se sot në Ditën e Punëtorëve duhet të flasim qartë. Kurti ka thënë se Kosovës i duhen ... Read More

Kurti: Pushtetarët e Kosovës po luajnë me dhimbjen për të pagjeturit

27/04/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Ditën e të Pagjeturve të Kosovës ka thënë se ende mungon drejtësia dhe e vërteta për të pagjeturit, ... Read More