Tag: kujtuar

Përmallohet Tayna, kujton …

29/03/2021

Momente të veçanta ka kujtuar këngëtarja. Tayna ka rikujtuar një prej dukjeve të saj të para një viti kur kishte një pamje shumë më ndryshe ... Read More

“Këtu e përfundove edhe performancën”, Qumili kujton takimin e fundit me Cimën

28/03/2021

Aktorin e ka kujtuar sërish kolegu i tij Sevdai Radogoshi – Qumili, përmes një fotografie të publikuar ai zbuloi momentin e fundit të takimit me ... Read More

Naser Rafuna i mërzitur për vdekjen e aktorit shqiptar

25/03/2021

Aktori Naser Rafuna ka kujtuar aktoren e ndjerë, Leze Qena, me anë të një statusi në Facebook. Rafuna ka kujtuar një amanet të Qenës të ... Read More

Boksieri Nuri Seferi i kundërpërgjigjur Vuçiqit, shpërthen në ‘Facebook’

20/03/2021

Seferi reagon. Boksieri Nuri Seferi e ka kujtuar kohën e para gati pesë viteve kur e kishte mposhtur boksierin serb, Dusan Krstin. Seferi e kishte ... Read More

Morena Taraku rrënqeth me dedikimin për nënën e ndjerë: I thuaj që e dua dhe më mungon

08/03/2021

Sot, më datë 8 mars, ditën ndërkombëtare të gruas këngëtarja Morena Taraku, ka kujtuar të ëmën e cila nuk jeton prej shumë vitesh. Ajo i ... Read More

Patris Berisha e kujton me fjalë prekëse nënën e tij në 1 mujorin e vdekjes

09/02/2021

Patris Berisha e ka kujtuar nënën e tij në një mujorin e ndarjes së saj nga jeta. Berisha në Facebook ka publikuar një foto me ... Read More

“Kush të ka njoft t’ka dasht”, postimi prekës i Stresit për vdekjen e Albert Krasniqit

28/01/2021

Reperi nga Shqipëria ka shkruar një postim dedikuar të ndjerit Albert Krasniqi. Ai e ka kujtuar me një postim në Instagram duke shkruar fjalë prekëse. ... Read More

Evi Reçi kujton të afërmit që humbën jetën nga tërmeti: Më mungoni shumë

26/11/2020

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019. Evi publikoi në ‘Instastory’ një foto ... Read More

Ajola Xoxa kujton të atin e ndjerë: Shpirti më i mirë, më mungon

15/10/2020

Bashkëshortja e kryebashkiakut Erion Veliaj, Ajola Xoxa ka kujtuar ditën e sotme të atin e ndjerë. Ajo ka ndarë një foto në llogarinë e saj ... Read More

U shemb sot “Sami Frashëri”/ Julka Gramo: Unë dhe Saimir Tahiri këndonim gjithë kohës

24/04/2020

Julka Gramo ka kujtuar ditën e sotme kur ishte pjesë e gjimnazit “Sami Frashëri”, teksa ditën e sotme shkolla është shembur për tu rindërtuar. Nëpër ... Read More

Haradinaj: Historia jonë e lavdishme u shkrua me gjakun e bijve tanë

25/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve të Brigadës 162 “Agim Bajrami”, pastaj 21-vjetorin e masakrës në Lybeniq dhe përvejtorin ... Read More

Cakaj: Ibrahim Rugova, arkitekt politik i Kosovës

24/05/2019

​Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, duke e quajtur “arkitekt kryesor politik”. ... Read More