Tag: kujdes

Zbulohet rreziku që vjen nga mizat që prekun ushqimin

19/03/2021

Kujdes, prekja e ushqimit nga mizat janë të rrezikshme. Mjafton që miza të prekë një herë ushqimin, dëmi është i pakthyeshëm. Deri më tani kemi ... Read More

Zbulohet dieta e Ibrahimovic

02/03/2021

Zbulohet dieta e Ibrahimovic. Dieta e Zlatan Ibrahimoviç është e studiuar me kujdes: mish i bardhë, bresaola, fruta dhe perime të freskëta ka me bollëk ... Read More

Kujdes, ja si duhet ta vendosni maskën

13/02/2021

Kujdes kur e vendosni maskën kundër Covid-19. Maska është kthyer në një element të rëndësishëm për mbrojtjen kundër koronavirusit. Por padiskutim që duhet pasur kujdes ... Read More

Learta është fryer kaq shumë nga shtatëzania, ja si kujdeset Kushtrimi për të

13/12/2020

Kushtrimi me një kujdes të veçantë për barkun e Leartës. Learta Jakupi me stilin e saj të veçantë gjithmonë kalon në lajm. Duke qenë tejet ... Read More

Pse nuk duhet të hani hudhër para gjumit?

05/12/2020

Për personat që vuajnë nga tensioni i gjakut përdorimi i saj bëhet pak specifik dhe kërkon kujdes në përdorim. Hudhra është padyshim një ushqim që ... Read More

Si ndikon kafja tek njerëzit që vuajnë nga ankthi

15/07/2020

Njerëzit që vuajnë nga ankthi duhet të tregojnë kujdes me kafenë. Ekspertët thonë se kafeja i vjen në ndihmë njeriut për t’i dhënë atij më ... Read More

A e keni ditur se në qepallën e syrit ndodhet një vrimë: Ky është funksioni i saj

18/06/2020

Nëse e shikoni me kujdes afër syve tuaj, mund të shihni një vri.më shumë të vogël në pjesën e poshtme të qepallave. Por shumë pak ... Read More

Horoskopi ditor e mërkurë 3 qershor 2020

03/06/2020

Dashi Duhet të tregoni shumë kujdes lidhur me problemet që do të shfaqen gjatë kësaj dite. Jeni në pritje të një telefonate, por ndoshta mund ... Read More

Mjekja stomatologe: Distancim fizik deri në 6 metra gjatë furçimit të dhëmbëve

27/04/2020

Voltiza Duro – Edlira Baruti: Rëndësia e dezinfektimit në kohën e koronavirusit. “Kujdes, vendosini furçat në mbajtëse individuale” Në një kohë që larja e duarve, ... Read More

Kjo shenjë sot duhet të ketë kujdes

09/01/2020

Horoskopi i datës 9 janar 2020; DASHI Gjatë kësaj dite bëni kujdes me çështjet e dashurisë. Hëna do jetë kundër jush dhe duhet të tregoheni ... Read More

Kështu duhet t’i kapni fëmijët

23/11/2019

Lexoni me kujdes këto këshilla Sipas një studimi, nënat të cilat i mbajnë fëmijët e tyre afër lëkurës përjetojnë më pak stres.Prandaj thuhet se është ... Read More

8 frutat e thata, ndër më të shëndetshmet

17/11/2019

Por kujdes, kini parasysh se frutat e thata kanë përmbajtje të lartë kalorike sepse janë më të përqendruara për shkak të heqjes së lëngjeve.Konkretisht 100 gramë kumbulla të freskëta ... Read More