Tag: kualifikuese

Brazili po i ‘shkelë’ kundërshtarët në kualifikimet për Kupën e Botës

14/11/2020

Brazil ka shënuar edhe fitoren e tretë në tri ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës nga CONMEBOL, pasi mposhti 1:0 Venezuelën. Brazilianët po vuanin përballë ... Read More

Formacioni zyrtar i Kosovës U21 ndaj Andorrës

06/06/2019

17:40 | 06/06/2019 Kosova U21 e nis kampanjën kualifikuese për EURO 2021 përballë Andorrës. Djelmoshat e Rafet Prekazi janë absolutisht favorit për të triumfuar këtë ... Read More

ZYRTARE: Angli – Kosovë luhet në këtë stadium

01/05/2019

Anglia do të kthehet në stadiumin ‘St Mary’s’ të Southamptonit për ta zhvilluar ndeshjen kualifikuese për Evropianin e vitit 2020 ndaj Kosovës, ka konfirmuar Federata ... Read More

Kjo është porosia e fundit e bullgarëve për Kosovën

25/03/2019

Bullgaria ka zbarkuar në Kosovë dhe kërkon rezultat pozitiv sonte në ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian 2020Bullgaria e nisi me barazim kampanjën kualifikuese të Kampionatit ... Read More

Lojtari i Gjeorgjisë ia shpëton jetën kundërshtarit të tij zviceran

25/03/2019

Mbrojtësi i Zvicrës Fabian Schar u rrëzua pa ndjenja në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian kundër Gjeorgjisë këtë fundjavë, pas një përplasjeje brutale kokë ... Read More

Bale me shokë e nisin me këmbë të mbarë rrugëtimin për “Euro 2020”

24/03/2019

Uellsi e ka nisur me fitore fazën kualifikuese të “Euro 2020”, duke e mposhtur 1-0 në shtëpi Sllovakinë.Gareth Bale me shokë e kanë nisur me ... Read More

Mediat e huaja: Edhe pse me pak gjasa, Kosova do të jetë befasia e kualifikimeve të Euro 2020

21/03/2019

Fushata kualifikuese për Kampionatin Europian 2020 fillon gjatë ditës së sotme, mediat e huaja kanë analizuar disa prej ekipeve dhe kanë këshilluar lexuesit e tyre ... Read More

Kryeministri Haradinaj me video motivuese për Përfaqësuesen: Gjithmonë me ty Kosovë!

20/03/2019

Përfaqësuesja e Kosovës nis ciklin e ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Para fillimit të përballjeve zyrtare, skuadra jonë do të zhvillojë një ndeshje ... Read More

Gazzetta dello Sport: Shqipëria e Panuccit vështirë ta përsëritë suksesin e ekipit të De Biasit

20/03/2019

Të enjten nisin ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Do të jenë pikërisht Kazakistani dhe Skocia, ekipet kombëtare që do të shkelmojnë topin e ... Read More

Panucci e lë jashtë Strakoshën, pasi i iku aeroplani dhe nuk u bashkua me Kombëtaren brenda afatit të përcaktuar

18/03/2019

Thomas Strakosha nuk do të luajë në dy ndeshjet kualifikuese të Kombëtares shqiptare për ‘Euro 2020’, ndaj Turqisë dhe Andorrës, pasi nuk ka mundur të ... Read More

“Gol duam gol” – kënga për Përfaqësuesen e Kosovës në eliminatoret për ‘Euro 2020’

18/03/2019

Në prag të ciklit të ri të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, është publikuar kënga që i ... Read More

Stërvitje të veçanta për sigurinë në stadium para ndeshjes Shqipëri-Turqi

13/03/2019

Më 22 mars, Kombëtarja shqiptare do të nisë aventurën e saj në ndeshjet kualifikuese për ‘Euro 2020’ me ndeshjen ndaj Turqisë, një sfidë që do ... Read More