Tag: Kryetari

Albin Kurti e njofton aderimin e aktores Adriana Matoshi në Vetëvendosje: “O sa mirë”

20/01/2021

Kurti e merr zyrtarisht në LVV, aktoren Adriana Matoshi: O sa mirë. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka prezantuar aktoren Adriana Matoshi si ... Read More

Gazetarja e bën hor kryetarin e komunës pasi ai i doli në intervistë pa pantolla

04/01/2021

Kryetari i qytetit belg Antwerpen, Bart De Wever, filloi vitin e ri me një skandal. Bart De Weveri, që është udhëheqësi i Aleancës së Re ... Read More

Erion Veliaj poston foton me Kajan, nuk mungon komenti i Ajolës

01/12/2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhveshur kostumin zyrtar të politikës dhe ka vendosur të kalojë kohë me të birin, Kajan. I pari ... Read More

Si po menaxhohet koronavirusi në Klinë, flet kryetari i kësaj komune

16/11/2020

Kryetari i Klinës tregon si po menaxhohet Covid-19 në këtë komunë. Kryetari i Komunës së Klinës Zenun Elezaj thotë se gjendja aktuale në këtë komunë ... Read More

Zeshkanet apo biondet, Behgjet Pacolli tregon se cilat i pëlqejnë më shumë

01/11/2020

Behgjet Pacolli tregon se a i pëlqen më shumë zeshkanet apo biondet. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka treguar për preferencat e ... Read More

Ajola Xoxa poston foton me Kajan, por komentuesit aludojnë për një shtatzani të dytë

25/08/2020

Si kryetari i bashkisë së Tiranës si bashkëshortja që tij kanë qenë gjithmonë të rezervuar për sa i përket fotove të vogëlushit të tyre. Ata ... Read More

Humb jetën nga COVID-19 edhe një qytetar i Kamenicës

27/07/2020

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se edhe një qytetar i kësaj komune ka humbur betejën me koronavirusin. Nëpërmjet një postimi në ... Read More

“Nesër shpërblimi për titullin kampion!” Kryebashkiaku Veliaj jep lajmin pas suksesit të Tiranës

20/07/2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka premtuar se Tirana do të shpërblehet nga bashkia e kryeqytetit për titullin e 25-ë kampion të Shqipërisë, ... Read More

“Vendimi për ndeshjen Bylis-Tirana do të merret pas datës 22 korrik”, kryetari i Komisionit të Etikës: Për hetim penal…

14/07/2020

Kryetari i Komisionit të Etikës Fatmir Braka deklaroi se seanca e radhës në lidhje me hetimin për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë ... Read More

Mustafa-Sakar diskutojnë për bashkëpunimin Kosovë-Turqi

28/05/2019

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa sot priti në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin e mëtutjeshëm mes ... Read More

Veseli: Askush nuk do të shpëtojë nga dora e ligjit, serbët të vetë-përmbahen

28/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për aksionin e sotëm të Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës dhe komuna të tjera. Veseli ... Read More

Bahtiri: Gjendja e policit të plagosur është jashtë rrezikut për jetë

28/05/2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka vizituar policinë e plagosur gjatë aksionit policorë në veri të Mitrovicës. Bahtiri në një prononcim për Telegrafin ... Read More