Tag: krijuar

Supriza e Milanit për tifozët për 3 ndeshjet e ardhshme

25/11/2021

Goli nga Junior Messias mbrëmë duket se ka krijuar një furi interesi pasi tre ndeshjet e ardhshme të Milanit në shtëpi janë afër shitjes. Sipas ... Read More

3 miliardë vjet më parë u krijuan kontinentet

14/11/2021

00:58 | 14 Nëntor 2021 Kontinentet e para mbi Tokë janë krijuar 3 miliardë vjet më parë. Është hera e parë që shkenca del me ... Read More

Fshati në Kosovë ku grave nuk iu lejohet shëtitja

03/11/2021

Pemët që kanë fituar ngjyrë të artë me ardhjen e vjeshtës kanë krijuar pamje të bukura edhe në fshatin Kosavë të Dragashit. Por, për ta ... Read More

A po largohet Lautaro nga Interi, e zbulon agjenti i lojtarit

08/08/2021

Agjenti i Lautaro Martinez, Alejandro Camano, ka komentuar situatën e fundit të krijuar rreth lojtarit argjentinas. Martinez po lidhet me një kalim të mundshëm te ... Read More

Vjen reagimi i papritur nga Ceca pasi këngët e saj po dëgjohen në Shqipëri

02/08/2021

Këngëtarja Ceca është rikthyer sërish në vëmendje duke krijuar polemika për faktin se gjatë këtij sezoni veror, këngët e saj po dëgjohen me të madhe ... Read More

Nuk lanë gjë pa thënë për njëra-tjetrën, Sara çudit me deklaratën për Jasminën!

01/08/2021

Në shumë puntata të emisionit “Për’puthen”, dy vajzat që kishin krijuar një miqësi të mirë së bashku, Sara dhe Jasmina, u zunë për Andi Artanin. ... Read More

A e dini se kush i ka shpikur Emoji-t dhe kur u bë zbulimi ityre?

02/04/2021

Kur u zbuluan ato? Kur janë krijuar për herë të parë emoji? Shpeshherë mund ta keni dëgjuar shprehjen një fotografi është sa 1000 fjalë, shkruan ... Read More

Princi provokon Andin: “Këta sy blu po ta marrin Jasminën”

18/03/2021

Debat mes Princit dhe Andit. Një “luftë e ftohtë” është krijuar mes Andit dhe Princit për Jasminën. Pas takimit tëtyre, Princi i është drejtuar djalit ... Read More

Shefi i Facebook-ut i dërgon mesazh të riut shqiptar

15/03/2021

Së fundmi, në rrjete sociale është shpërndarë një video e krijuar nga Erald Halili, që tregon bukuritë mbresëlënëse të Shqipërisë. Kjo video nga pothuajse të ... Read More

Krijohet truri artificial që ngjason me atë të njeriut

03/03/2021

07:45 | 2 Mars 2021 Shkencëtarë kanë krijuar një tru artificial në një laborator, i cili ngjason me atë të njeriut dhe i cili mund ... Read More

Sindi kërkon falje publike pas zënkës me Julin, ka një porosi për ata që e kërcënuan

17/02/2021

Sindi ka kërkuar falje publike pas zhurmës së krijuar nga debati me Julin. E gjitha kjo nisi kur Juli i tha Sindit “Je si vaj ... Read More

Fationi lë Përputhen , kjo është arsyeja

18/01/2021

Fationi është larguar sot nga Përputhen Një situatë e pazakontë është krijuar në puntatën e sotme në “PërPuthen”, ku Fationi dhe Erisi, djali i ri ... Read More