Tag: krijimin

Ku përhapet koronavirusi më së shumti, e zbulon studimi i ri

15/11/2020

Studimi zbulon se ku përhapet koronavirusi më së shumti. Një nga gjërat kryesore në krijimin e një strategjie për të luftuar COVID-19 dhe përcaktimin e ... Read More

Shkencëtarja: Vaksina do jetë gati në dhjetor, Covid-19 nuk është i fuqishëm sa në fillim

22/07/2020

Profesorja Sarah Gilbert, e cila po udhëheq ekipin e Oksfordit për krijimin e një vaksine kundër koronavirusit, hedh poshtë idenë e infektimit të qëllimshëm të ... Read More

Shpresë për krijimin e vaksinës kundër HIV-it

06/12/2019

Shkencëtarët janë duke punuar për krijimin e një mundësie, me anë të së cilës organizmi i njeriut mund ta luftoj virusin HIV vetvetiu, shkruan Dailymail, ... Read More

Instagram tani ju lejon krijimin e filtrave personal, me Spark AR

14/08/2019

Facebook tha në fillim të këtij viti se platforma e tyre Spark AR për krijimin e efekteve të realitetit të shtuar do të zgjeronte shtrirjen ... Read More

Konjufca: Kadri Veseli të japë dorëheqje, iniciativa për Tribunal është tallje ndaj viktimave

20/05/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Glauk Konjufca ka thënë se iniciativa për krijimin e Tribulanit Ndërkombëtar për gjenocidin serb, është tallje ndaj viktimave dhe ... Read More

Fotografia që tronditi Kosovën – reagimet e shumta pas vërtetësisë se nuk është bërë në Kosovë

18/05/2019

Në ditën kur po mbahej seanca e Kuvendit, për krijimin e një Rezolute për për gjenocidin serb në Kosovë, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës ... Read More

Bogujevci: Kam kaluar nëpër shumë procese gjyqësore, asnjëherë se kam pasur përkrahjen e vendit tim

16/05/2019

Deputetja nga radhët e LVV, Saranda Bogujevci, duke folur për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë ka thënë se krijimi i një Tribunali ... Read More

Analistët të ndarë rreth asaj nëse Kosova duhet të krijojë Tribunalin për krimet serbe

14/05/2019

Kryesia e Kuvendit ka proceduar në Kuvend rezolutën për krijimin e një Tribunali për krimet që ka kryer Serbia në Kosovë. Kjo rezolutë pritet të ... Read More

Veseli për Tribunalin për Serbinë: Në emër të drejtësisë dhe të Zotit do ta çojmë deri në fund

02/05/2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka bërë të ditur se ka ndërmarrë një iniciativë për krijimin e një Tribunali për Serbinë, ku do të trajtohen krimet e ... Read More

Marrëveshja e 10 pikëshe e opozitës në Shqipëri

23/04/2019

  Si rezultat i punës për nënshkrimin e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, që do të firmoset sot në Tiranë, A2 CNN mëson 10 ... Read More

PD formon koalicionin opozitar

23/04/2019

Partia Demokratike (PD), pritet të nënshkruaj marrëveshjen për krijimin e koalicionit opozitar. Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, ... Read More

Rusia: ‘Shqipëria e Madhe’ dëmton dialogun Prishtinë-Beograd

19/04/2019

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me krijimin e “Shqipërisë e Madhe” dhe sipas ... Read More